SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

UEFA ve Marsilya’dan taraftara tekme atan Patrice Evra’ya ağır fatura!

Taraftara tekme atan Patrice Evra'ya UEFA ve kulübü Marsilya cezayı kesti. UEFA, Evra'yı Haziran 2018'e kadar Avrupa kupalarından men ederken Marsilya deneyimli futbolcunun sözleşmesini feshetti.

Güncellenme: 23:09, 10/11/2017
UEFA ve Marsilya’dan taraftara tekme atan Patrice Evra’ya ağır fatura!

UEFA Avrupa Ligi I Grubu mücadelesinde Marsilya’nın Vitoria Guimaraes’e konuk olduğu maçta kendi taraftarına tekme atan Marsilya’nın deneyimli futbolcusu Patrice Evra’nın gündeme oturan bu hareketinin ardından UEFA beklenen cezayı verdi.

Patrice Evra, UEFA tarafından 30 Haziran 2018’e kadar tüm Avrupa kupaları maçlarından men edildi ve Fransız futbolcuya ek olarak 10 bin Euro para cezası verildi. Olayla ilgili bir disiplin soruşturması başlatan ve soruşturma sona erene dek deneyimli futbolcuyu kadro dışı bıraktığını açıklayan Marsilya kulübü de resmi internet sitesinden yapılan açıklamayla Evra’nın sözleşmesinin karşılıklı anlaşmayla feshedildiğini duyurdu.

İLGİLİ HABER Marsilya`da Patrice Evra kendi taraftarına tekme attı ve kırmızı kart gördü Marsilya`da Patrice Evra kendi taraftarına tekme attı ve kırmızı kart gördü

Açıklamada, “Ocak 2017’den beri hem sahada hem de soyunma odasında örnek bir oyuncuydu” ifadelerine yer verilirken “Bu koşullar altında Evra’nın hedefimize ulaşmak yolunda sakin ve faydalı bir biçimde görevine devam etmesinin mümkün olmadığına karşılıklı olarak karar verdik” denildi.

İLGİLİ HABER Marsilya taraftarı Evra`ya savaş açtı! `S**** G**!` Marsilya taraftarı Evra`ya savaş açtı! `S**** G**!`

Yayınlanma Tarihi:20:28,