SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
UEFA ve Marsilya’dan taraftara tekme atan Patrice Evra’ya ağır fatura!

UEFA ve Marsilya’dan taraftara tekme atan Patrice Evra’ya ağır fatura!

Taraftara tekme atan Patrice Evra'ya UEFA ve kulübü Marsilya cezayı kesti. UEFA, Evra'yı Haziran 2018'e kadar Avrupa kupalarından men ederken Marsilya deneyimli futbolcunun sözleşmesini feshetti.

UEFA Avrupa Ligi I Grubu mücadelesinde Marsilya’nın Vitoria Guimaraes’e konuk olduğu maçta kendi taraftarına tekme atan Marsilya’nın deneyimli futbolcusu Patrice Evra’nın gündeme oturan bu hareketinin ardından UEFA beklenen cezayı verdi.

Patrice Evra, UEFA tarafından 30 Haziran 2018’e kadar tüm Avrupa kupaları maçlarından men edildi ve Fransız futbolcuya ek olarak 10 bin Euro para cezası verildi. Olayla ilgili bir disiplin soruşturması başlatan ve soruşturma sona erene dek deneyimli futbolcuyu kadro dışı bıraktığını açıklayan Marsilya kulübü de resmi internet sitesinden yapılan açıklamayla Evra’nın sözleşmesinin karşılıklı anlaşmayla feshedildiğini duyurdu.

03 Kasım 2017 Marsilya`da Patrice Evra kendi taraftarına tekme attı ve kırmızı kart gördü Marsilya forması giyen Fransız yıldız Patrice Evra, UEFA Avrupa Ligi'nde takımının Vitoria ile karşılaştığı maç öncesi kendi taraftarına tekme atarak kırmızı kart gördü. Evra'nın tekmesi akıllara Eric Cantona'yı getirdi. İlgili Haberi Oku

Açıklamada, “Ocak 2017’den beri hem sahada hem de soyunma odasında örnek bir oyuncuydu” ifadelerine yer verilirken “Bu koşullar altında Evra’nın hedefimize ulaşmak yolunda sakin ve faydalı bir biçimde görevine devam etmesinin mümkün olmadığına karşılıklı olarak karar verdik” denildi.

06 Kasım 2017 Marsilya taraftarı Evra`ya savaş açtı! `S**** G**!` Fransa futbolunun efsane isimlerinden biri olan Patrice Evra, UEFA Avrupa Ligi'nde Portekiz temsilcisi Vitoria Guimaraes oynanan maç öncesinde taraftar ile arasında geçen kavgadan sonra Marsilya taraftarı tarafından istenmeyen adam ilan edildi. İlgili Haberi Oku