SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Türkiye Teknik Direktörü Mircea Lucescu Romanya karşısındaki oyundan memnun

Türkiye'nin Romanya ile deplasmanda oynadığı karşılaşma sonrası basın toplantısı düzenleyen Mircea Lucescu, ilk şutunu 49. dakikada atan Milli Takım'ın ilk yarıdaki oyununu beğendiğini söyledi.

Güncellenme: 00:27, 10/11/2017
Türkiye Teknik Direktörü Mircea Lucescu Romanya karşısındaki oyundan memnun

Romanya ile deplasmanda oynanan hazırlık maçını 2-0 kaybeden ve sergilediği performans ile de umut vermeyen Türkiye A Milli Futbol Takımı’nın Teknik Direktörü Mircea Lucescu, karşılaşma sonrası yaptığı açıklamalarla yine kafaları karıştırdı. İlk yarıda tek şut çekemeyen, orta sahayı geçmekte zorlanan Türkiye’nin sergilediği performansı beğendiğini söyleyen Lucescu, zamanla daha iyi olacaklarını belirtti.

İLGİLİ HABER Nihat Kahveci`den Mircea Lucescu`ya istifa çağrısı Nihat Kahveci`den Mircea Lucescu`ya istifa çağrısı

Romanya’nın en çok hazırlık maçı kazanan ülkelerden biri olduğunu hatırlatan Lucescu, şu ifadeleri kullandı:

“Romanya taktik olarak ofansif bir oyun sergiledi. Akıllı oynadılar. İlk yarı gayet iyi oynadık. Biz de pozisyonlar bulduk. Hazırlık maçıydı. Elimizdeki oyuncuları görme açısından iyi bir maç oldu. Uzun süredir birlikte oynamayan oyuncuları bir araya getirerek bir takım kurmaya çalışıyoruz. Atila, Okay ve oyuna sonradan giren Kenan iyiydi. Daha yolun başındayız. İlk yarı 1-0’a kadar gayet iyiydik. Sonra Selçuk’un, ya da hakemin mi demeliydim, hatası sonucu geriye düştük. İkinci yarıya da iyi başladık. İyi pres yaptık. Yeni oyuncularla oynuyoruz. Biraz zamana ihtiyacımız var.”

Savunmada bireysel hata yapılmadığını, sadece oyuncuların birlikte oynamamaktan ötürü koordinasyon sıkıntısı yaşadığının altını çizen Lucescu “Kaliteli oyunculardan kurulu bir takımız. Yeni bir başlangıç yapıyoruz. Zamanla daha iyi olacağız” dedi.

Romanya’nın oyununu ve teknik direktörü Contra ile ilgili düşüncelerini de değerlendiren Lucescu şunları söyledi:

“Contra ile maçtan sonra görüştüm. Kendisini tebrik ettim. Contra iyi bir teknik direktör… Romanya da iyi oyunculardan kurulu bir takım… Hollanda karşısında kendisine başarılar diliyorum. Romanya pas kalitesi yüksek bir takım… Ayrıca biliyorsunuz Romanya en çok hazırlık maçı kazanan bir takım. Romanya oyunun temposunu yükselttiği zaman iyi işler yapabilecek bir takım… Bizim takımımızda 20 yaş civarında 4 oyuncu vardı. Bizim bunun üzerine bir şeyler inşa etmemiz lazım. Romanya’nın buna ihtiyacı yok. Onlar kaliteli oyuncuları ile başarılı olabilirler. Daha önce de dediğim gibi zamana ihtiyacımız var.”

Yayınlanma Tarihi:00:17,