SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Alex de Souza’dan Atatürk paylaşımı

Alex de Souza’dan Atatürk paylaşımı

Fenerbahçe'nin eski yıldızı Alex de Souza, 10 Kasım nedeniyle Atatürk hakkında paylaşımda bulundu.

Fenerbahçe’nin efsane isimleri arasında yer alan Brezilyalı eski futbolcu Alex de Souza, Mustafa Kemal Atatürk ile ilgili paylaşımda bulundu. Futbolculuğu döneminde de Atatürk ile ilgili kitaplar okuyan ve Türkiye tarihine yakın ilgi duyan Alex de Souza, 10 Kasım’da yaptığı paylaşımla takipçilerinin beğenisi kazandı. İstanbul’da yaşarken evinin duvarlarını Atatürk fotoğrafları ile dolduran Alex de Souza, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusuna saygısını bir kez daha gösterdi.

10 Kasım 2017 Talisca`dan Atatürk ve 10 Kasım yorumu Beşiktaş'ın brezilyalı yıldızı Anderson Talisca, Atatürk ve 10 Kasım ile ilgili açıklamalarda bulundu. Tarihe duyulan saygıya hayran kaldığını belirten Talisca, saat 09:05'te yoldaki herkesin durarak saygı duruşunda bulunmasına ise şaşırdığını söyledi. İlgili Haberi Oku

Resmi Instagram hesabından Atatürk’ün bir fotoğrafını paylaşan Alex de Souza, fotoğrafın yanına ise Türkçe “Sporcunun zeki, çevik ve ahlaklısını severdi. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e sonsuz saygılarımla” yazdı.