SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Türkiye Yüzme Federasyonu’nda bu kez pasaport krizi! Yüzücüler aç kaldı

Türkiye Yüzme Federasyonu’nda bu kez pasaport krizi! Yüzücüler aç kaldı

Danimarka’daki test yarışmalarına gidecek sporculardan 6’sı, pasaportları yetiştirilemeyince havalimanında kaldı. Sporcular kendi çabalarıyla Kopenhag’a gitti

Türkiye Yüzme Federasyonu'nda (TYF) yaşanan skandallara bir yenisi eklendi. Daha önce milli takım seçmeleri, kamp talepleri ve yurtdışına giden kafilelere yetkisiz isimlerin dahil edilmesiyle başlayan sorunlar zincirinin son halkası pasaport krizi oldu. Danimarka'daki test yarışmalarına gidecek sporculardan altısı, pasaportları yetiştirilemeyince havalimanında kaldı.

Normalde sporcular (gri) pasaportlarını kendi alırken federasyon Ankara'ya gönderin, biz havaalanında dağıtacağız” diye diretti. Ancak pasaportları Ankara'dan getirecek federasyon yetkilisinin ve iki sporcunun uçağı rötar yaptı.

Ankara, İstanbul ve İzmir'den 2'şer sporcu, kafileyle birlikte Kopenhag'a gidemedi. Doruk Tekin, Doğa Çelik, Emre Sakçı, Nida Eliz Üstündağ, Ege Başer ve İlker Altınbilek, Atatürk Havalimanı'nda kaldı.

07 Kasım 2017 Down sendromlu Muhammed Avrupa`da zirvede! Denizlili down sendromlu sporcu Muhammed Tuğrul Şahin, Fransa'nın başkenti Paris'te yapılan DSISO Avrupa Açık Yüzme Şampiyonası'nda 200 metre kelebekte 4 dakika 41 saniye 11 saliselik derecesiyle Avrupa rekoru kırarak birinci oldu. İlgili Haberi Oku

HAVALİMANINDA AÇ KALDILAR

Federasyon  yetkilileri, altı genç sporcuyu başlarında kimse olmadan havalimanında bıraktı. Sporcu besini almaları gerekirken kendilerine uygun yeme içme mekânı bulamayan bu sporcular sıkıntılı bir süreç yaşadı.

Söz konusu altı yüzücü, havalimanındaki beklemeden sonra aralarında Fenerbahçe ve Galatasaray'ın da bulunduğu kulüplerin yardımlarıyla bir sonraki uçakla Danimarka'ya gitti.

KAFİLEDE AK PARTİLİ YÖNETİCİLER DE VAR

13-17 Aralık'ta Kopanhag'da yapılacak Avrupa Kısa Kulvar Yüzme Şampiyonası öncesi aynı kentte test yarışmaları yapılıyor. Bugün başlayacak organizasyon öncesi Danimarka'ya gidecek kafilede, yüzme camiasının hiç tanımadığı isimler yer aldı. AKP Ankara İl Teşkilatı Yönetim Kurulu Yedek Üyesi Erhan Sarıgöl kafile başkanı unvanıyla, AKP Çorum Milletvekili Salim Uslu'nun oğlu Yasir Uslu da idareci unvanıyla Kopenhag'daki organizasyona gitti.