SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray’da 7.8 milyon euro’luk temizlik

Galatasaray, oynamadıkları halde ücretleri ile kulübe yük olan Tarık, Donk, Emrah, De Jong, Hakan Balta ve Sinan Gümüş ile ocakta yolları ayırmaya hazırlanıyor

Güncellenme: 10:09, 09/11/2017
Galatasaray’da 7.8 milyon euro’luk temizlik

Sezon başında yepyeni bir takım kuran Galatasaray yönetimi şans bulamayan oyuncularını ara transfer döneminde gönderip bütçede rahatlama yaratmayı planlıyor.

Bu sezon henüz hiç süre alamayan Tarık Çamdal, Emrah Başsan, Nigel de Jong, Hakan Balta ve sadece 25 dakika oynayan Sinan Gümüş'ün ocak ayında elden çıkarılması bekleniyor. Bu isimlerden kendilerine kulüp bulmalarını isteyen sarı-kırmızılı yönetim, 6 futbolcuya ödenen yılık 7.8 milyon Euro'yu bulan sabit maaştan da kurtulacak.

Böylece sağlanacak ferahlama ile ara transfer döneminde eksik görülen bölgelere de önemli takviyeler yapılacak. Galatasaray yönetimi ayrıca Ahmet Çalık ve Koray Günter'e de teklif gelirse değerlendirecek.

İLGİLİ HABER Mustafa Denizli`den Arda Turan açıklaması: `Türkiye`ye dönmemesi lazım` Mustafa Denizli`den Arda Turan açıklaması: `Türkiye`ye dönmemesi lazım`