SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş, Lucas Lima için son virajı dönüyor

Fenerbahçe'nin de transfer gündeminde yer alan Brezilyalı futbolcu Lucas Lima için devreye giren Beşiktaş yıl sonunda kontratı sona erecek olan oyuncuyu kadrosuna katmak için yoğun çaba sarfediyor.

Güncellenme: 18:04, 09/11/2017
Beşiktaş, Lucas Lima için son virajı dönüyor

Beşiktaş’ın transfer listesinde bulunan ve yaz döneminde yoğun bir şekilde Fenerbahçe’nin de gündeminde yer alan Brezilyalı futbolculardan Lucas Lima’nın ligin devre arasında alınması için pazarlıkların başladığı öğrenildi. Siyah-beyazlı kulübün başkanı Fikret Orman, geçen ay gittiği Brezilya’da futbolcu ve menajeri ile bir görüşme yapmıştı.

Lima’nın sözleşmesinin 31 Aralık 2017’de bitecek olması ve başka kulüplerin de devreye girmesi nedeniyle Beşiktaş’ın kolları sıvadığı belirtildi. Son 4 yıldır Santos’ta oynayan 27 yaşındaki orta saha oyuncusunun yıllık ücretin yanı sıra imza parası da istediği bildirildi. İmza parası vermeyi kabul eden, ancak istenen miktarı yüksek bulan yönetimin bunu düşürmeye çalıştığı öğrenildi. Yapılan görüşmelerin olumlu sonuç vermesi durumunda Lima ocak ayında İstanbul’a davet edilecek.

OĞUZHAN’A İZİN ÇIKABİLİR

Beşiktaş’ın Brezilyalı futbolcunun transferini gerçekleştirmesi halinde başta İtalyan kulüpleri olmak üzere Avrupa’dan bir kaç kulübün takibinde olan Oğuzhan Özyakup’un transferine de onay verilmesi gündeme gelecek. Yönetim iyi bir teklif gelmesi halinde Oğuzhan’ı verecek.

(DHA)

İLGİLİ HABER Beşiktaşlı yönetici Ali Naibi`den Oğuzhan Özyakup`un talipleriyle ilgili açıklama Beşiktaşlı yönetici Ali Naibi`den Oğuzhan Özyakup`un talipleriyle ilgili açıklama

Yayınlanma Tarihi:17:31,