SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray’dan yabancı sınırlamasına karşı öneri: ‘yerli sınırlaması’

Galatasaray yönetimi, yabancı oyuncu sınırlaması getirilmesi halinde yerli oyunculara verilecek paralara da sınırlama getirilmesi önerisinde bulunacak.

Güncellenme: 08:19, 08/11/2017
Galatasaray’dan yabancı sınırlamasına karşı öneri: ‘yerli sınırlaması’

Türk futbolunun son günlerinde yeniden tartışma konusu olan yabancı sınırıyla ilgili Galatasaray yönetiminden ilginç bir talep geldi.

Yayıncı kuruluşun da sınırlamaya sıcak bakmadığını düşünen Galatasaray yönetimi, olası bir sınırlama halinde yerli oyuncu ücretlerinin yükselmesinden çekiniyor ve buna göre bir öneri getiriyor.

Milliyet Gazetesi’nden Nevzat Dindar’ın haberine göre yapılan toplantıda, “O zaman yerli ücretlerinde de bir tavan sınırlaması gelsin. Bir yerli futbolcuya en fazla yıllık 6 milyon lira ödenebilir şeklinde bir sınır koyulsun. Madem yabancı yerine yerliye dönerek kalitesizlik tercih edilecek bunun bir yansıması olsun. Sonuçta bu kez yabancıya giden para yerliye gidecek” sözleri sarfedildi.

Yabancı futbolcu sınırlaması geldiğinde yerli oyuncuların fiyatının tavan yapması Galatasaray yönetimini endişelendiriyor.

İLGİLİ HABER SON DAKİKA | Tolga Ciğerci sakatlığı nedeni ile Milli Takım`dan çıkartıldı SON DAKİKA | Tolga Ciğerci sakatlığı nedeni ile Milli Takım`dan çıkartıldı