SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Federasyon başkanını kadroya almayan teknik adam kovuldu!

Sırbistan'ta Dünya futbol tarihinde daha önce görülmemiş bir olaya sahne oluyor. Sırbistan Futbol Federasyonu Başkanı Slavisa Kokeza'nın 64 yaşındaki teknik adam Slavoljub Muslin'i görevden almasının altında yatan gerçekler gündeme damga vurdu.

Güncellenme: 08:19, 08/11/2017
Federasyon başkanını kadroya almayan teknik adam kovuldu!

64 yaşındaki teknik adam Slavoljub Muslin ile sürpriz bir şekilde yollarını ayırma kararı alan Sırbistan Futbol Federasyonu’nun bu kararının altında yatan nedenin başkan Slavisa Kokeza’nın sıradışı talebi oldu.

Sırbistan’ın Gürcistan ile oynayacağı maçın kadrosunda olmak isteyen ve oyuna sonrada girme talebinde bulunan Sırbistan Futbol Federasyonu Başkanı (Aynı zamanda Amatör olarak futbol oynuyor), bu talebinin 64 yaşındaki teknik direktör Muslin tarafından reddedilmesinin ardından federasyonda olağanüstü toplantı kararı alıyor ve Sırbistan’ı 2018 Dünya Kupası’na taşıyan teknik direktörün görevine son veriyor.

“BU YAŞANANLAR İNANILMAZ”

Sırbistan’da başarılı bir teknik direktörlük kariyeri bulunan ve Hırvatların “hocaların hocası” olarak adlandırdığı Miroslav Blazevic de, yaşananların inanılmaz olduğunu belirtti ve kendisinin teknik direktör olduğu bir dönemde başkanın oynamak istemesi durumunda, onu psikiyatriste göndereceğini ifade etti.

Blazevic, Sırp basınına verdiği röportajda; “İnanılmaz, bu çılgınlık. Sırplar ilginç olaylar yaşamaya alışkın, ancak bu limitlerin de ötesinde bir şey. Kabul edilemez. Eğer Kokeza benden milli takımda oynamayı isteseydi, onu psikiyatriste gönderirdim. Tarihte de buna benzer şeyler yaptınız” ifadelerini kullandı.

“PARA KOPARMAK İSTİYORLAR”

Bu iddiaların üzerine başkan Kokeza, Muslin’in federasyondan para koparmak için bu tarz iddiaları ortaya attığını belirtti.

Kokeza, “Bu yapılan, benden ve federasyondan para koparmak için yapılan bir operasyon. Para ödemeyi reddedince, benim hakkımda sürekli yalanlar ortaya atılmaya başlanıyor ve bu bugün de böyle devam ediyor. Duruşumu muhafaza edeceğim ve taviz vermeyeceğim” diye konuştu.

MATEJA KEZMAN’DAN “RÜŞVET” İDDİASI

Öte yandan Lazio’da oynayan Sırp oyuncu Sergei Milinkovic-Savic’in menajerliğini yapan Fenerbahçeli eski oyuncu Mateja Kezman, Muslin’in oyuncuları milli takıma almak için “rüşvet aldığını” iddia etti.

Bunun üzerine Muslin ise, “Ona söyleyecek hiçbir şeyim yok. Tek söyleyeceğim şey, mahkemede görüşürüz. İddialarını dillendiren insanlar, çıkıp bunu ispat etmeliler. Ben her zaman gerçekleri konuştum, o sadece tahminlerini dile getiriyor” cevabını verdi.

İLGİLİ HABER Milli kaleci Cenk Gönen İspanya`da yokları oynuyor! Milli kaleci Cenk Gönen İspanya`da yokları oynuyor!

Yayınlanma Tarihi:07:10,