SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Mehmet Demirkol’dan çok sert Lucescu eleştirisi: Kafası gitmiş

Türkiye A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Mircea Lucescu'nun İtalyan basınına yaptığı açıklamalar büyük yankı buldu. Spor Yazarı Mehmet Demirkol, sözleri nedeniyle çok sert bir şekilde eleştirdiği Lucescu'nun görevine son verilmesi gerektiğini savundu.

Güncellenme: 12:21, 07/11/2017
Mehmet Demirkol’dan çok sert Lucescu eleştirisi: Kafası gitmiş

Fatih Terim’in görevden alınmasının ardından Türkiye A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü görevine getirilen Mircea Lucescu’nun İtalya’da La Gazzetta dello Sport’a yaptığı açıklamalar, büyük yankı uyandırdı. Özellikle yabancı sınırı hakkında “Federasyonla sahadaki yabancı sayısına bir sınır koyacağız. Doğu ülkelerinde yabancısız olmaz. Cengiz Ünder ise ayrı bir konu. Cengiz Ünder, Emre Mor, Enes Ünal gibi gençler, çok erken dönemde yurt dışına gidiyorlar ve forma şansı bulamıyorlar. Takımında oynamayanı, ben nasıl milli takıma çağırayım” diyen Lucescu’nun sözleri tepki çekti. Spor Yazarı Mehmet Demirkol da, sosyal medya hesabından yaptığı bir paylaşımda Lucescu’nun görevine son verilmesi gerektiğini söyledi.

İLGİLİ HABER Mircea Lucescu yeni projeyi İtalyanlara anlattı! Mircea Lucescu yeni projeyi İtalyanlara anlattı!

Mehmet Demirkol, resmi Twitter hesabından “Eğer Lucescu bu açıklamaları bu şekilde yaptıysa hemen görevine son verilmeli. Doğu’yu aşağı olarak görüyorsa niye çalışıyor?” paylaşımını yaptı.

Daha sonra NTV Spor’da yayınlanan ‘Spor Servisi’ programında aynı konuyu yorumlayan Mehmet Demirkol, sert eleştirilerini sürdürdü. Lucescu’nun görevden alınması gerektiğini tekrarlayan Mehmet Demirkol “Lucescu’yu çok severdim, takdir ederdim ancak bu adamın kafası gitmiş. Bu adam kendisini İtalyan hisseden, İtalyan olmak isteyen ve Rumen olmaktan utanan bir adam… Bugün hemen bu adamın görevine son verilmeli. Türkiye’den böyle bahsedemezsin. Sen ülkemi “Doğu” diye aşağılayamazsın. Ayrıca nerenin doğusu? Burası Mezapotamya, Trakya, Anadolu… Medeniyetin merkezi burası… Nerenin doğusu? Şu anda istifa etmek zorunda” dedi.

Yayınlanma Tarihi:09:06,