SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Galatasaray Başkanı Dursun Özbek açıkladı: Kulüpler Birliği yabancı sınırı ile ilgili toplanıyor

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek açıkladı: Kulüpler Birliği yabancı sınırı ile ilgili toplanıyor

Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek, son günlerin en büyük tartışma konusu olan yabancı sınırlaması hakkında yaptığı açıklamada, “Konuyla ilgili önümüzdeki hafta Kulüpler Birliği olarak bir toplantı yapacağız. Bu yabancı sınırlaması konusu Süper Lig ve alt ligleri de yakından ilgilendiriyor” dedi.

1905 GSYİAD Derneği’nin düzenlediği ‘sarı-kırmızı kareler’ fotoğraf yarışmasının ardından açıklamalar yapan Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, önümüzdeki hafta Kulüpler Birliği olarak yabancı sınırlamasıyla ilgili bir toplantı yapacaklarını söyledi.

“Yabancı konusuyla ilgili toplanacağız”

Yabancı oyuncu konusunun Türk futbolunu yakından ilgilendirdiğini belirten Özbek, “Konuyla ilgili önümüzdeki hafta Kulüpler Birliği olarak bir toplantı yapacağız. Bu yabancı sınırlaması konusu Süper Lig ve alt ligleri de yakından ilgilendiriyor. Bizim yapacağımız toplantının ardından federasyon başkanıyla da yapacağımız görüşmenin ardından Türk futbolunun faydasına bir mutabakata varacağız. Lucescu'nun açıklamasını ben de okudum ama böyle bir anlaşmamız yoktu federasyonla. Kulüpler Birliği'nin de böyle bir toplantı yapması lazım” diye konuştu.

07 Kasım 2017 Mehmet Demirkol`dan çok sert Lucescu eleştirisi: Kafası gitmiş Türkiye A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Mircea Lucescu'nun İtalyan basınına yaptığı açıklamalar büyük yankı buldu. Spor Yazarı Mehmet Demirkol, sözleri nedeniyle çok sert bir şekilde eleştirdiği Lucescu'nun görevine son verilmesi gerektiğini savundu. İlgili Haberi Oku

Türkiye A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Mircea Lucescu'nun konuyla ilgili açıklamalarına değinen Dursun Özbek, “Lucescu kendi fikrini açıklıyor. Şahsi fikri olduğunu düşünüyorum çünkü federasyonun fikri olsaydı bize iletirlerdi diye düşünüyorum. Ben onun açıklamalarını kamuoyunun takdirine bırakıyorum” ifadelerini kullandı.