SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ezeli rekabet kahvehaneye taşındı… ‘Galatasaray Müze’de 4 Fenerbahçe kuralı…

MANİSA'DA 27 YILDIR HER YERİ SARI KIRMIZI OLAN VE 3 YIL ÖNCE GALATASARAY MÜZE ADINI ALAN KAHVEHANENİN KARTVİZİTİNDE YER ALAN 5 KURALDAN 4'Ü FENERBAHÇE İLE İLGİLİ.
BABASI SADRETTİN TURAN 24 NİSAN 1990 TARİHİNDE AÇILAN KAHVEHANENİN BİRKAÇ FOTOĞRAFLA BAŞLADIĞINI VE ZAMANLA MÜZE GİBİ OLUNCA ADINI GALATASARAY MÜZE OLARAK DEĞİŞTİRDİKLERİNİ ANLATAN VELİ TURAN, "OSMANCALI'DA YAŞAYANLARIN YÜZDE 98'İ GALATASARAYLI" DEDİ.
MÜESSESENİN KURALLARI OLDUĞUNU DİLE GETİREN VELİ TURAN, "BUNUN İÇİN BİR KARTVİZİT BASTIRDIK" DEDİ.
KAHVEHANENİN MÜŞTERİLERİNDEN BİRİ OLAN GALATASARAY TARAFTARI ALİ TARHAN (SOLDAKİ) İSE KAHVEHANEYİ ÇOK BEĞENDİĞİNİ BELİRTEREK YUNTDAĞI BÖLGESİNDE KAHVEHANENİN EŞİ BENZERİ OLMADIĞINI SÖYLEDİ.
KAHVEHANENİN MÜŞTERİLERİNDEN BİRİ OLAN VE BÜTÜN TAKIMLARA EŞİT SEMPATİ DUYDUĞUNU VE ÖNCELİĞİNİN MANİSASPOR OLDUĞUNU KAYDEDEN HÜSEYİN ALİ TARHAN (ÖNDEKİ) DA, "TÜRKİYE'DE BURANIN EŞİ BENZERİ YOK. BIRAKIN KAHVEHANELERİ KULÜPLER DE BİLE YOK" DEDİ.
KAPILARI AĞZINDAN FENERBAHÇE KELİMESİ ÇIKMAYAN HERKESE AÇIK OLAN VE EZELİ REKABETİN KARTVİZİTE TAŞINDIĞI KAHVEHANEDE, GALATASARAY'I ELEŞTİRMEK, FENER FORMASIYLA GİRMEK, FENER TV İZLEMEK, FENERBAHÇE'YE ÖVGÜ DOLU SÖZ SÖYLEMEK VE FENER MAÇLARINI İZLEMEK YASAK.