SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Cengiz Ünder: ”Roma’da eğer bir gol atarsam…”

İtalya Serie A^nın güçlü ekiplerinden Roma forması giyen Milli futbolcu Cengiz Ünder, İtalya'da geçirdiği günler ve kariyeri hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Güncellenme: 18:39, 07/11/2017
Cengiz Ünder: ”Roma’da eğer bir gol atarsam…”

Sezon başında Medipol Başakşehir’den rekor bir transfer ücreti ile İtalyan devi Roma’ya transfer olan Milli futbolcu Cengiz Ünder, BeIN Sports’a verdiği röportajda Roma kariyeri hakkında açıklamalarda bulundu.

Roma’ya alıştığını belirten Cengiz, ”İlk geldiğimde acayip zorlanmıştım ama son zamanlarda alışmaya başladım. İlk golü atmak her zaman zordur ama o golü attığım zaman her şeyin üstünden geleceğimi düşünüyorum. Keyfim yerinde, Roma’ya çok alıştım” dedi.

Daha iyi performans sergileyeceğine inandığını belirten genç futbolcu, ”Maçlarda süre buluyorum. Çok daha iyi olabilirim. İdmanlarda ekstra çalışıyorum” şeklinde konuştu.

‘Genç futbolcuların olması güzel bir şey’

A Milli Takım hakkında da konuşan Cengiz Ünder, ”Genç bir kadromuz var. Umarım iki maçı da kazanıp atlatırız. Bizim için önemli maçlar. Takımın genç futbolculardan oluşması güzel bir şey. Takımlarda genç futbolcular olması güzel bir şey. Bunun en güzel örneği Altınordu. Çağlar ile ikimiz oynuyorduk. Hala orada oynayan genç futbolcular var. Umarım Türkiye’den daha çok genç futbolcu çıkar ve Avrupa’da bizi en güzel şekilde gururlandırırlar” sözlerini kullandı.

İLGİLİ HABER Milan`da ilk golünü atan Hakan Çalhanoğlu`ndan itiraf: Biraz uzun sürdü Milan`da ilk golünü atan Hakan Çalhanoğlu`ndan itiraf: Biraz uzun sürdü