SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Basketbol Federasyonu’nda Fenerbahçe alarmı

Euroleague ile 2019 Dünya Kupası eleme maçlarının tarihlerinin birbiriyle çakışması sonrasında Türkiye Basketbol Federasyonu'nun nasıl bir yol haritası izleyeceği merak konusu oldu.

Güncellenme: 10:26, 07/11/2017
Basketbol Federasyonu’nda Fenerbahçe alarmı

Basketbolda Euroleague ile 2019 Dünya Kupası eleme tarihlerinin çakışması ve Fenerbahçeli 5 oyuncunun, Milli Takım’da yer almayacağını açıklamasının ardından gözler Basketbol Federasyonu’na çevrildi.

Euroleague’de yer alan Fenerbahçe Doğuş’tan Melih Mahmutoğlu, Sinan Güler,  Barış Hersek, Ali Muhammed (Bobby Dixon) ve Egehan Arna’nın yazılı açıklamayla ay-yıldızlı forma giyemeyeceklerini bildirmeleri üzerine, Basketbol Federasyonu’nun alarma geçtiği öğrenildi.

Federasyonun, Fenerbahçeli oyunculara disiplin talimatnamesinin 37. maddesinin 1. bendine göre 6-24 maçtan men ve 75.000 ile 300.000 TL para cezalarını gündeme alacağı ifade edildi. Ancak TBF’nin, 37. maddenin 5. bendinde yer alan bu ihlalin ilk kez yapıldığı yolunda karar alması halinde sarı-lacivertli oyunculara ihtar ya da para cezası verilmeyecek.

Anadolu Efes’in milli oyuncuları Doğuş Balbay ile Birkan Batuk konusunda henüz bir karar vermediği, federasyonun Fenerbahçe’ye vereceği cezaya göre hareket edeceği belirtildi.

Euroleague dışındaki Avrupa kupaları organizasyonlarıyla ULEB’in ilgisi olmaması yüzünden diğer Türk ekiplerinin maçları, Milli Takım elemeleri ile çakışmıyor.

İLGİLİ HABER Fenerbahçeli oyunculardan flaş milli takım kararı! Fenerbahçeli oyunculardan flaş milli takım kararı!

Yayınlanma Tarihi:10:12,