SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe’de üst üste alınan başarısız sonuçların ardından takımdaki geleceği tartışılmaya başlanan ve Osmanlıspor beraberliği sonrası ‘Gerekeni yapacağım’ diyerek istifa sinyali veren Aykut Kocaman takımda kaldı.

Osmanlıspor maçı sonrası kendisini adeta dış dünyaya kapatan tecrübeli teknik adamın durumu, sarı lacivertli yöneticilerle yaptığı görüşmelerin ardından karara bağlandı. Kocaman'ın Fenerbahçe'deki görevine devam edeceği öğrenildi.

BAŞKAN ARADI, YÖNETİCİLERLE BULUŞTU

Osmanlıspor beraberliği sonrası, “Kendi adıma gereğini yapacağım” diyerek görevi bırakacağı işaretini veren Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman ile Başkan Aziz Yıldırım ve yöneticilerden Ali Yıldırım ile Hasan Çetinkaya görüşmeler gerçekleştirdi. Aziz Yıldırım'la telefonda konuşan Kocaman, Ali Yıldırım ve Hasan Çetinkaya'yla ise buluşup mevcut durum hakkında fikir alışverişinde bulundu. Kocaman, ‘takımda gerekli değişimleri yapma' izni alınca istifadan vazgeçti.

İLGİLİ HABER Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman takım otobüsüne binmedi Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman takım otobüsüne binmedi

RADİKAL KARARLAR ALINACAK

Kulüpteki bazı yöneticilerin yanı sıra, camiadan önemli isimlerin de Kocaman'dan istifa etmemesi yönünde talepte bulunduğu ifade edildi. Osmanlıspor maçının ardından izinli olan Fenerbahçe, bugün toplanıp idmanlara başlayacak. Aykut Kocaman'ın da bugün, tesislere giderek takımın başında olacağı belirtildi. Kulüpte de, Kocaman'ın bundan sonra geniş yetkilere ve yönetimin güvenoyuna sahip olarak daha verimli çalışacağı konuşuluyor.

OPERASYON BEKLENTİSİ

Fenerbahçe Teknik Direktörlüğü görevine devam edecek olan Aykut Kocaman'ın, ilk iş olarak kadroda köklü değişimlere gideceği ve teknik heyeti ile birlikte takımda ‘operasyon' yapacağı belirtildi. Geride kalan haftalarda beklenen performansı sergileyemeyen ve bu durumlarını düzeltmek adına çaba harcamayan isimlerin tespit edilip, sarı lacivertli takımın dışında bırakılacağı gelen bilgiler arasında yer aldı.

Hürriyet

Yayınlanma Tarihi:00:00,