SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Es Es’te deprem! Hepsi istifa kararı aldı: Eskişehirspor’da Başkan Sinan Özeçoğlu ve ekibi…

Zor günler geçiren Eskişehirspor'da Başkan Sinan Özeçoğlu düzenlediği basın toplantısıyla yönetim kurulu ile birlikte görevden ayrılma kararı aldıklarını açıkladı. Es Es'te Olağanüstü Genel Kurul tarihi 22 Kasım...

Güncellenme: 15:17, 06/11/2017
Es Es’te deprem! Hepsi istifa kararı aldı: Eskişehirspor’da Başkan Sinan Özeçoğlu ve ekibi…

TFF 1. Lig’de zor günler geçiren Eskişehirspor’da Başkan Sinan Özeçoğlu, bir basın toplantısı düzenledi. Başkan Özeçoğlu kulübün mali durumuyla ilgili detaylı bilgiler verirken çarpıcı açıklamalarda bulundu. Özeçoğlu ve Yönetim Kurulu istifa kararı alırken 22 Kasım’da Olağanüstü Genel Kurul düzenleneceği açıklandı.

Özeçoğlu, “Bir yandan takım kurmaya çalışırken, bir yandan da kulübün kronikleşmiş sorunlarıyla uğraştık. 3 puan silme cezasıyla karşı karşıya kaldık, ardından Sergen Yalçın görevi bıraktı. Ardından Yücel İldiz ile anlaştık… Bütün sorunlar için siyasi liderlerle görüşme yapıldı, görevde olduğumuz süre boyunca kasaya giren miktar 1 milyon TL. Ben ve arkadaşlarımın katkısı 17 milyon TL'dir. Gittiğimiz her kapıdan elimiz boş döndük. Kredimiz o kadar düşmüş ki, deplasmanda otele girmeden parası isteniyor.

İLGİLİ HABER Eskişehirspor 1-3 Ankaragücü Eskişehirspor 1-3 Ankaragücü

Bu görevi her biri birbirinden değerli arkadaşlarla üstlenmiş olmak beni mutlu ediyor. Görevi kabul ederken de birikmiş sorunları çözmeye çalışırken da amacımız Eskişehirspor’un daha fazla zarar görmemesini sağlamaktı. Siyasilerle görüştük, kaynak bulmak yaratmak için çaba harcadık. Sorunlar birkaç insanın çözebileceği boyutu çoktan aşmıştır. Koltuğa yapışıp hiçbir şey olmamış gibi davranamayız” dedi.

Özeçoğlu, camiayı uyandırmak için bir şok etkisi yaratmak adına Olağanüstü Genel Kurul düzenleme kararı aldıklarını açıklarken 22 Kasım’da düzenlenecek seçimde yeniden aday olmayacağını da ifade etti. Yaklaşık 170 milyon TL borcu bulunan Eskişehirspor, TFF 1. Lig’de 8 puanla 16. sırada yer alıyor.

Yayınlanma Tarihi:13:28,