SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Atiker Konyaspor Cüneyt Çakır’dan özür bekliyor

Cüneyt Çakır'ın Demir Grup Sivasspor - Atiker Konyaspor maçında Sivasspor lehine verdiği penaltının yankıları sürüyor. Konyaspor'da Başkan Yardımcısı ve Basın Sözcüsü Ahmet Baydar, camia olarak Çakır'dan özür beklediklerini ifade etti. Pozisyonun içinde yer alan Eren Albayrak da faul beklerken penaltı çalınmasına şaşırdığını söyledi.

Güncellenme: 12:52, 06/11/2017
Atiker Konyaspor Cüneyt Çakır’dan özür bekliyor

Atiker Konyaspor Başkan Yardımcısı ve Basın Sözcüsü Ahmet Baydar, Süper Lig’in 11. haftasında Sivasspor’a 2-1 mağlup oldukları karşılaşmada verdiği hatalı penaltı kararı nedeniyle hakem Cüneyt Çakır'dan samimi bir özür beklediklerini söyledi.

Ahmet Baydar, sezonun ilk karşılaşması olan Trabzonspor mücadelesiyle başlayan ve son olarak Sivasspor müsabakası ile zirve yapan hatalı kararlar nedeniyle puan kayıpları yaşadıklarını belirterek, hakem hatalarının normalleştirilmesinin teşvik edilmemesini istedi. Baydar, “Son olarak dün oynadığımız müsabakada karşılaşmanın baş hakemi Cüneyt Çakır'ın 1-0 öndeyken aleyhimize verdiği penaltı, neden çalındığı belli olmayan düdükler kategorisinde dünya futbol tarihinde ilk sıralarda yer almaya namzet bir karar olmuştur. Meseleyi sadece bir hakem hatası olarak ele alırsak, hakemlerin hata yapmalarını normalleştirir hatta teşvik ederiz. Bir takımın kaderini değiştiren ve sonucu etkileyen böylesi kararların mutlaka bir karşılığının olması gerekmektedir” dedi.

İLGİLİ HABER Demir Grup Sivasspor 2-1 Atiker Konyaspor Demir Grup Sivasspor 2-1 Atiker Konyaspor

‘Camiamız kendisinden özür beklemektedir’

Atiker Konyaspor camiasının Cüneyt Çakır'dan samimi bir özür beklediğini kaydeden Baydar, “Cüneyt Çakır'ın özellikle yurt dışında çıktığı karşılaşmaları yakından takip eden ve başarılarıyla bir Türk olarak gurur duyan camiamız var. Ancak bugün bu camia kendisinden samimi bir özür beklemektedir. Futbolcularımızın emekleri, yağmur kar kış demeden Sivas'a kadar giden taraftarlarımızın futbol sevgilerinin karşılığı, bu kararın müsebbiplerinin birkaç maç sahalardan men edilmesiyle geçiştirilmemelidir. Deniz Çoban örneği ortadadır. Cüneyt Çakır'ın böylesine büyük bir haksızlığın ardından, en azından özür dileme erdemliliğini göstermesi hakemlik müessesesinin de kalibresini yükseltecektir. Geriye dönüp baktığımızda sezon başından bu yana neredeyse canımızın yanmadığı maç yok. Ortada büyük bir emek ve futbolcularımızın, teknik heyetimizin alın teri var. Emeğe, hakka hukuka saygının tecelli etmesini ümit ediyor, Cüneyt Çakır hocamızın camiamızdan samimi bir şekilde özür dilemesini bekliyoruz” şeklinde konuştu.

İLGİLİ HABER Cüneyt Çakır`dan Sivasspor-Konyaspor maçında tartışmalı penaltı kararı Cüneyt Çakır`dan Sivasspor-Konyaspor maçında tartışmalı penaltı kararı EREN ALBAYRAK DA TEPKİ GÖSTERDİAtiker Konyasporlu Eren Albayrak, Demir Grup Sivasspor maçında faul beklerken, penaltı kararının verilmesine şaşırdığını belirtti.

Bifouma’nın ayağına bastığını ve verilen kararı hayretle karşıladığını ifade eden Albayrak, ”Açıkçası nasıl bir karar verdiğini anlayamadım. Herkesin gördüğü gibi pozisyonda Bifouma benim ayağıma bastı. Ayağımda kanama mevcut ve bunu durdurmak içinde bayağı bir çaba harcadık. Faul ve rakibe kart vereceğini düşünürken penaltı çalındı. Haksız bir karar olduğunu düşünüyorum” dedi.

Penaltı kararının maçın kaderini değiştirdiğini belirten Eren Albayrak, ”Öne geçtiğimiz maçta bu pozisyonda gelen golle yakalandık. Bana göre maçı kazanabilecek net fırsatlarımız vardı. Bunları değerlendiremedik. Rakibin de fırsatları vardı. Kaybettiğimiz için çok üzgünüz. Mehmet hocamızla bir çıkış yakalamıştık. Bunu devam ettirmek istedik ama olmadı. Bir haftada 3 maç oynadık ve hepsi de birbirinden zorluydu. Şimdi önümüzde milli maç nedeniyle lige verilen ara var. Bu arayı en iyi şekilde değerlendirip lig, Türkiye Kupası ve UEFA Avrupa Ligi´nde oynayacağımız zorlu maçlar dönemini en iyi sonuçlarla atlatmak istiyoruz” diye konuştu.

Yayınlanma Tarihi:12:43,