SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Almanya’da video hakem skandalı! Görevden alındı…

Almanya Bundesliga'da Video Hakem Kurulu Başkanı Helmut Krug, Schalke - Wolfsburg maçında hakeme olumsuz etki etmesi nedeniyle görevinden alındı.

Güncellenme: 21:32, 06/11/2017
Almanya’da video hakem skandalı! Görevden alındı…

Futbol dünyasının konuştuğu Video Hakem Teknolojisi (WAR) Almanya’da skandala neden oldu… Almanya Bundesliga’nın Video Hakem Kurulu Başkanı Helmut Krug, hakeme olumsuz etki etmesi nedeniyle görevinden alındı.

HAKEME YANLIŞ AKTARDI

Almanya Futbol Federasyonu’ndan yapılan açıklamada Helmut Krug’un görevine son verildiği açıklandı. 61 yaşındaki Krug’un Wolfsburg ile Schalke arasında oynanan maçta videodan izlediği bir pozisyonu maçın hakemine ‘yanlış’ aktarması nedeniyle görevinden alındığı kaydedildi.

”ADAPTE OLMASI ZAMAN ALACAK”

Almanya Futbol Federasyonu Başkanı Ronny Zimmermann ise yaptığı açıklamada ”VAR sistemi bu ana kadar çok iyi işlemekte. Adapte olması biraz zaman alacak. Bu projeye hala çok inanıyoruz” diyerek video hakem teknolojisine güvendiklerini belirtti.

Sporx

İLGİLİ HABER VAR`ın bu haftasonundaki raporu... Galatasaray... Beşiktaş... Cüneyt Çakır... VAR`ın bu haftasonundaki raporu... Galatasaray... Beşiktaş... Cüneyt Çakır...