SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Almanya’da video hakem skandalı! Görevden alındı…

Almanya’da video hakem skandalı! Görevden alındı…

Almanya Bundesliga'da Video Hakem Kurulu Başkanı Helmut Krug, Schalke - Wolfsburg maçında hakeme olumsuz etki etmesi nedeniyle görevinden alındı.

Futbol dünyasının konuştuğu Video Hakem Teknolojisi (WAR) Almanya’da skandala neden oldu… Almanya Bundesliga’nın Video Hakem Kurulu Başkanı Helmut Krug, hakeme olumsuz etki etmesi nedeniyle görevinden alındı.

HAKEME YANLIŞ AKTARDI

Almanya Futbol Federasyonu’ndan yapılan açıklamada Helmut Krug’un görevine son verildiği açıklandı. 61 yaşındaki Krug’un Wolfsburg ile Schalke arasında oynanan maçta videodan izlediği bir pozisyonu maçın hakemine ‘yanlış’ aktarması nedeniyle görevinden alındığı kaydedildi.

”ADAPTE OLMASI ZAMAN ALACAK”

Almanya Futbol Federasyonu Başkanı Ronny Zimmermann ise yaptığı açıklamada ”VAR sistemi bu ana kadar çok iyi işlemekte. Adapte olması biraz zaman alacak. Bu projeye hala çok inanıyoruz” diyerek video hakem teknolojisine güvendiklerini belirtti.

Sporx

06 Kasım 2017 VAR`ın bu haftasonundaki raporu... Galatasaray... Beşiktaş... Cüneyt Çakır... Merkez Hakem Kurulu'nun (MHK) deneme amaçlı başlattığı VAR (video yardımcı hakem uygulaması) 11'inci hafta maçlarında da uygulandı. MHK'nin, tartışmalı maçlardaki kararlar hakkında geniş kapsamlı bir rapor hazırladığı bildirildi. İlgili Haberi Oku