SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Marsilya kulübü taraftara tekme atan Patrice Evra’yı kadro dışı bıraktı

Vitoria Guimaraes - Marsilya karşılaşması öncesinde taraftara tekme atan Patrice Evra, Marsilya kulübünden yapılan açıklamaya göre disiplin soruşturması souçlanana dek kadro dışı bırakıldı.

Güncellenme: 00:16, 04/11/2017
Marsilya kulübü taraftara tekme atan Patrice Evra’yı kadro dışı bıraktı

SÖZCÜ SKOR / DIŞ HABERLER Marsilya’nın Vitoria Guimaraes’e konuk olduğu UEFA Avrupa Ligi I Grubu mücadelesi öncesinde kendi takımının taraftarıyla tartışmaya giren ve taraftara tekme atan Patrice Evra, hakem tarafından maç öncesinde kırmızı kartla cezalandırılırken Marsilya kulübü de resmi internet sitesinden yaptığı açıklamayla Evra’nın karıştığı olayla ilgili soruşturma başlattıklarını ve disiplin soruşturması sona erene dek Evra kadro dışı bırakıldı. İLGİLİ HABER Marsilya`da Patrice Evra kendi taraftarına tekme attı ve kırmızı kart gördü Marsilya`da Patrice Evra kendi taraftarına tekme attı ve kırmızı kart gördü

Marsilya Başkanı Jacques-Henri Eyraud’ın gün içinde Evra’yla bir araya geldiği açıklamada yer alırken, profesyonel ve Evra gibi tecrübeli bir futbolcunun taraftara böyle bir karşılık veremeyeceğinin altı çizildi. Öte yandan olayda tahrik unsurunun da değerlendirileceği belirtildi. Fransız yasalarına göre kulüpler kadro dışı bıraktıkları futbolcuların, kadro dışı kaldıkları sürece maaşlarını ödeme yükümlülüğü bulunmuyor.

Kulüp olaya karışan taraftarlar da dahil olmak üzere herkesin soruşturmaya ekleneceğini açıklarken taraftarların da deplasmanda böylesine önemli bir maçta takımı bu şekilde protesto etmelerinin tasvip edilmediği ifade edildi. 4 Kasım günü UEFA da olayla ilgili bir disiplin soruşturması başlattı. İLGİLİ HABER Evra`ya `tekme` soruşturması! Evra`ya `tekme` soruşturması!