SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

FIFA doping testini geçemeyen Peru Milli Takımı Kaptanı Paolo Guerrero’ya 30 gün ceza verdi

FIFA, yakın zamanda yapılan bir doping testini geçemeyen Peru Milli Takımı Kaptanı Paolo Guerrero'ya 30 gün futboldan men cezası verdi. Golcü oyuncu, ülkesinin Dünya Kupası'na katılmak için Yeni Zelanda ile oynayacağı play-off maçlarında forma giyemeyecek.

Güncellenme: 00:37, 04/11/2017
FIFA doping testini geçemeyen Peru Milli Takımı Kaptanı Paolo Guerrero’ya 30 gün ceza verdi

SÖZCÜ SKOR / DIŞ HABERLER Peru Futbol Federasyonu’ndan yapılan açıklamaya göre; FIFA, Peru Milli Takımı Kaptanı Paolo Guerrero’ya doping testini geçemediği için 30 gün futboldan men cezası verdi.

Yakın zamanda yapılan bir doping testinin sonucuna göre ceza verilen 33 yaşındaki golcü oyuncu Guerrero, ülkesinin 1982’den bu yana ilk kez Dünya Kupası’na katılma şansını kovalayacağı 2018 Dünya Kupası Kıtalararası Play-Off mücadelesinde forma giyemeyecek.

2018 Dünya Kupası Güney Amerika Elemeleri’nde 17 maçta 6 gol kaydeden Guerrero, Peru’nun eleme grubunu 5. sırada bitirerek Yeni Zelanda ile play-off oynama hakkı kazanmasında büyük rol oynamıştı. Peru, 11 Kasım’da Yeni Zelanda’ya konuk olacak, 15 Kasım’da Lima’da ise Dünya Kupası’na katılan taraf belli olacak.

İLGİLİ HABER Marsilya kulübü taraftara tekme atan Patrice Evra`yı kadro dışı bıraktı Marsilya kulübü taraftara tekme atan Patrice Evra`yı kadro dışı bıraktı

Yayınlanma Tarihi:00:36,