SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Caner Erkin için flaş iddia! ‘Tedbir kararı çıkarsa oynayabilir…’

Beşiktaş Divan Kurulu üyesi Avukat Ali Rıza Dizdar, PFDK'nın Caner Erkin'e verdiği 6 maçlık ceza ve Tahkim Kurulu'nun verilen bu kararı onaması hakkında çarpıcı bir iddiada bulundu.

Güncellenme: 10:32, 04/11/2017
Caner Erkin için flaş iddia! ‘Tedbir kararı çıkarsa oynayabilir…’

Süper Lig’de oynanan Medipol Başahşehir maçında maçın hakemi Mete Kalkavan’a yönelik ‘sportmenliğe aykırı davranışta bulunma’ gerekçesiyle 6 maç ceza alan Caner Erkin için tartışmaların ardı arkası kesilmiyor…

Beşiktaş Divan Kurulu Üyesi Avukat Ali Rıza Dizdar Caner Erkin’e verilen ceza ile ilgili çarpıcı bir iddia gündeme getirdi. Dizdar tedbir kararı alınması halinde Caner’in maçlarda oynayabileceğini söyledi.

İLGİLİ HABER PFDK men cezalarında rekor kırdı! PFDK men cezalarında rekor kırdı!

İŞTE ALİ RIZA DİZDAR’IN AÇIKLAMALARI:

“Bir futbolcunun disipline verilmesi için hakem, gözlemci ve saha müşahedesi raporlarına ihtiyaç vardır. Eskiden görüntüler ile futbolculara ceza veriliyordu. Fakat bu oyun Emre Belözoğlu ile bozuldu. Geçmişte Emre Belözoğlu görüntüler ile sevk edilmemesi lazım diye uygulama çıktı. O zaman Disiplin Talimatından görüntüler ile insanlar disipline sevk edilemez diye hüküm, disiplin talimatından çıkarıldı. Şimdi sevk edilebilir talimatı Caner Erkin ile eş zamanlı girdi.”

”HUKUKEN OLMAZ”

”Caner’de o eskiden var olan görüntülerle disipline sevk edilir maddesini yürürlüğe sokularak, geriye doğru yürüyerek Caner’i disipline sevk ettiler. Bu hukuken olmaz. Hukuki bir skandal var. Halbuki Caner, pazar günü oynadı ve talimatlar pazartesi günü değiştirildi! Lehine olanlar geriye yürür, Aleyhte olanlar geriye yürümez. Burada aleyhte yorum var ve geriye yürümez. Beşiktaş Kulübü, Tahkim Kurulu kararının ardından dava açacak ve tedbir kararı alınırsa Caner maçlarda oynar”

Haber1903

Yayınlanma Tarihi:10:20,