SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Beşiktaş tarih yazmanın 1 adım gerisinde

Beşiktaş tarih yazmanın 1 adım gerisinde

Şampiyonlar Ligi’nde 4. maçlar sonunda 10 puana ulaşan Beşiktaş, 21 Kasım’da ağırlayacağı Portekiz ekibi Porto'ya takılmazsa bir Türk takımının Devler Ligi’ndeki ilk grup liderliğini getirecek.

Şampiyonlar Ligi'nde tarihi bir sezon geçiren Beşiktaş için artık bir tek hedef kaldı, gruptan çıkmak. Siyah-beyazlılar, aslında bunu da yeterli görmüyor ve grup liderliğini istiyor. 10 puanda bulunan Kara Kartal, için en iyi ihtimal 21 Kasım'da Vodafone Park'ta ağırlanacak Porto'dan en az bir puan almak. İhtimaller denizinde farklı opsiyonlar da var. Hatta öyle ki Beşiktaş, kalan iki maçı da yitirir ancak Leipzig'e ikili averajda geçilmezse yine de üst tur bileti alacak.

02 Kasım 2017 Beşiktaş`tan sert tepki: `Bu karar hukuk skandalıdır` Beşiktaş Kulübü, Caner Erkin'e verilen 6 maç men cezasının onanmasına sert tepki göstererek, kararın bir hukuk skandalı olduğunu açıkladı. İlgili Haberi Oku

İKİNCİLER ARASINDA DEVLER VAR

Grup liderliği, üst turda grup ikincileriyle eşleşme avantajını getiriyor. Beşiktaş da bu avantajı kullanmak için liderliğe önem veriyor ama diğer gruplarda oluşan puan durumu bunun çok da lehte olmadığını gösteriyor. Bu sezonki sonuçlar sonunda Real Madrid, Bayern Münih, Juventus ve Chelsea gibi devler, gruplarını ikinci bitirmeye yakın ekipler. Bu durum da vize alması halinde ikinci turda Beşiktaş'ın kendisinden kadro kalitesi ve takım bütçesi üstün ekiplerle eşleşme ihtimalini doğuruyor.

02 Kasım 2017 Ryan Babel, CNN`in konuğu oldu ve Beşiktaş`ın Şampiyonlar Ligi`ndeki başarısını anlattı Beşiktaş'ın Hollandalı yıldızı Ryan Babel, CNN'in canlı yayınına katıldı ve Beşiktaş'ın Devler Ligi'nde yakaladığı başarıyı anlattı. İlgili Haberi Oku

11 PUANI GEÇERSE DE REKOR

Her şeyin dışında grup liderliği Beşiktaş'a önemli prestij sağlayacak. Türkiye'de daha önce gruptan çıkma başarısı yakalayan Galatasaray ve Fenerbahçe, liderlik sevincini ise hiç tadamadı. 7. Devler Ligi serüveninde ilk kez üst tura yükselmek isteyen siyah-beyazlılar, bunu başarırsa Türk takımları adına bir ilki yapacak. Daha önce Galatasaray 10, Fenerbahçe 11 puanı geçememişti. Kartal, bir galibiyet halinde Türkler arasındaki puan rekorunu da eline geçirecek.