SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Xavi açıkladı: Neymar kötü haberi Messi’nin düğününde verdi

Sezon başında rekor bonservis bedeli karşılığında Paris Saint Germain'e imza atan Neymar'ın, Barcelona'dan ayrılacağını Messi'nin düğününde açıkladığı öğrenildi. Olayı anlatan Xavi, Neymar'ın neden ayrılmak istediğini de kendilerine açıkladığını söyledi.

Güncellenme: 14:45, 02/11/2017
Xavi açıkladı: Neymar kötü haberi Messi’nin düğününde verdi

SKOR DIŞ HABER – Barcelona’dan 222 milyon Euro bonservis bedeli karşılığında Paris Saint Germain’e transfer olan Neymar’ın ayrılık kararını bu yaz Antonella ile evlenen Lionel Messi’nin düğününden önce verdiği öğrenildi. Gerard Pique’nin transfer söylentileri çıktığında “Kalıyor” şeklindeki paylaşımlarına rağmen Neymar’ın Fransa’ya gitmeyi kafasına çok önceden koyduğu ve bu kararını Messi’nin düğününde Xavi ile paylaştığı belirtildi. BBC’de yayınlanan “World Football’ programında olayı anlatan Xavi, Neymar’ın neden Barcelona’dan ayrılmak istediğini de kendisine açıkladığını söyledi.

İLGİLİ HABER PSG`de mutsuz olduğu iddia edilen Neymar`dan Messi ve Suarez`li paylaşım! PSG`de mutsuz olduğu iddia edilen Neymar`dan Messi ve Suarez`li paylaşım!

Olay anını anlatan Xavi, Neymar’ın kendilerine Messi’nin düğününde takım değiştirmek istediğini ilettiğini ifade ederek şunları söyledi:

“Neymar kötü haberi Messi’nin düğününde verdi. Barcelona’dan ayrılmak istediğini söylediğinden ben Neymar’a ‘Ama neden?’ diye sordum. Neymar da bana ‘Artık Barcelona’da mutlu değilim. Paris Saint Germain’de yeni bir macera yaşamak istiyorum. Kendimi Paris Saint Germain’de kanıtlamaya ihtiyacım var’ dedi. Sonuçta bu onun kararı… Saygı duymak zorundayız. Bence Neymar ve Mbappe ile birlikte Şampiyonlar Ligi’ni kazanma şansları yüksek.”

Yayınlanma Tarihi:14:33,