SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Leonardo: ‘Alacağımız 2-3 galibiyetle uçacağız’

Antalyaspor Teknik Direktörü Leonardo Aroujo, "Duran toplardan çok gol yiyoruz. Bunun üstesinden gelmemiz gerekiyor. Bu eksikliği kapatıp bunları tekrarlamamamız gerekiyor. Bu durumu geliştirdiğimizde inanıyorum ki 2-3 galibiyetle biz puan tablosunda çok farklı yerlere geleceğiz, uçacağız” dedi.

Güncellenme: 11:10, 01/11/2017
Leonardo: ‘Alacağımız 2-3 galibiyetle uçacağız’

Süper Lig'in 11. haftasında cumartesi günü sahasında Kardemir Karabükspor ile karşılaşacak olan Antalyaspor'da Teknik Direktör Leonardo Aroujo, “Duran toplardan çok gol yiyoruz. Bunun üstesinden gelmemiz gerekiyor. Bu eksikliği kapatıp bunları tekrarlamamamız gerekiyor. Bu durumu geliştirdiğimizde inanıyorum ki 2-3 galibiyetle biz puan tablosunda çok farklı yerlere geleceğiz, uçacağız” diye konuştu.

“Bursaspor maçında 1-0'a kadar iyi oynuyorduk”

Son maçlarının zor geçtiğini ifade eden Teknik Direktör Leonardo, “4-0'lık ağır bir yenilgi her zaman üstesinden gelecek zorluk çıkartıyor. Karmaşık bir sonuçtu bizim için. Üstesinden gelemedik, yeni maçımızda üstesinden gelmek için hızlı bir şekilde çalışmaya devam edeceğiz. 1-0'a kadar iyi oynuyordu. Baskı altında olmamıza rağmen iyi bir oyun sergiledik. Korner atışından gelen bir gol, ardından yediğimiz kırmızı kart, ikinci yarıda yediğimiz gollerle maçı kaybettik” dedi.

“Çok sayıda sakatlık var”

Sakatlıklarla ilgili gelen soruya Leonardo, “Aslında büyük bir liste sayabilirim. Ağır ve hafif sakatlıkları olanlar var. Sakatlığını en hızlı atlatacak oyuncu Vainqueur. Hızlı bir şekilde dönmesini bekliyorum. Diğer taraftan baktığınızda Nasri'nin, Djourou'nun, Zeki'nin sakatlığı var. Birçok oyuncu bu şekilde sakat durumda. Diğer taraftan baktığınızda hemen hemen bütün maçlarda oynayan oyuncularımız var. Charles, Angelo, Celutska gibi oyuncular var. Cumartesi günü önemli bir maçımız var bu şekilde değerlendirebilirim” cevabını verdi.

“Sandro yanlış bir hareket yaptığının farkında”

Sandro'nun Bursaspor maçında kırmızı kart görmesiyle ilgili gelen soruya deneyimli teknik adam Leonardo, şu şekilde cevap verdi: “Yanlış bir hareketinin olduğunun o da farkında. Ben kulübün hocasıyım ve kulübün bir disiplin talimatnamesi var. Bu şekilde hareket edebilirler ama 10 kişi kalmak kolay değil. Baktığınızda Göztepe maçının 22. dakikasında, Bursaspor maçının ise 40. dakikasından sonra sahada 10 kişi kaldık.”

“2-3 galibiyet bizi içinde bulunduğumuz bu kötü durumdan çıkartacak”

Yenilgilerin zor olduğunu ifade eden Leonardo, son 4 maçta alınan 3 yenilginin olduğunu söyleyerek, “Bir realite var. Diğer taraftan bize inanan insanlar var. Onlarda takımlarının iyi yerlerde olmalarını beklerler her zaman, bu beklentinin karşılığı da her zaman galibiyettir. Benim hala umudum var. Ardı ardına alacağımız 2-3 galibiyetler bizi içinde bulunduğumuz bu kötü durumdan çıkartarak yeni bir sayfa açmamıza vesile olacaktır. Taraftarlarımıza ihtiyacımız var. Onlarda güzel futbol ve galibiyet bekliyor” dedi.

“Puan tablosunda çok farklı yerlere geleceğiz, uçacağız”

Geçen sene ile bu sene 11. haftalar baz alındığında Antalyaspor'un aynı puana sahip olduğunu dile getiren Leonardo, “Biz bu durumun üstesinden gelebilecek kalitede bir takımız. 2-3 galibiyet bizi uçuracak puan tablosunda, buna ihtiyacımız var. Takım bazı şeylerde üzerine çalışıyor. Bir diğer realite var, duran toplardan çok gol yiyoruz. 2 maçta 2 kırmızı kart var. Diğer taraftan duran toplar gerçeği var. Duran toplardan çok gol yiyoruz. Bunun üstesinden gelmemiz gerekiyor. Bu eksikliği kapatıp bunları tekrarlamamamız gerekiyor. Bu durumu geliştirdiğimizde inanıyorum ki 2-3 galibiyetle biz puan tablosunda çok farklı yerlere geleceğiz, uçacağız” diye konuştu.

“Menez daha fazlasını verebilirdi”

Kendisinden önce takımın başında bir teknik direktörün olduğunu ve kendisi geldikten sonra çalışmalarda değişiklikler yaptığını kaydeden Leonardo, konuşmasını şöyle tamamladı: “Benden önceki teknik adam gidince ben geldim. Bu da haliyle antrenman şekillerini değiştirme durumunda bıraktı. Oyuncularım çok fazla efor sarf etti. Çok fazla yüzde yüzlerini vermeye çalıştılar. Haliyle de sakatlıklar olabiliyor. Önemli olan antrenmanda iyi bir şekilde gösterdikleri çabayı, maçta kazanma arzularına yansıtmaları. Menez, sakatlıktan yeni çıktı ama bizim oynayacağımız maçlar ve o maçta ihtiyaç duyacağım oyuncu tipindeydi. Daha fazlasını verebilirdi, bu yüzden de Bursaspor maçının ikinci yarısında Menez değişikliğiyle başladım.”

İLGİLİ HABER Süper Lig`in devleri PFDK`ya sevk edildi Süper Lig`in devleri PFDK`ya sevk edildi