SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Igor Tudor’dan Serdar Aziz’e derbi ayarı!

Igor Tudor'un sakatlığı olmamasına rağmen Serdar Aziz'i Trabzonspor kadrosundan bir anda çıkarması sürpriz olarak algılanmıştı. Hırvat çalıştırıcının Serdar Aziz'i kadrodan niye kestiği ortaya çıktı.

Güncellenme: 08:02, 01/11/2017
Igor Tudor’dan Serdar Aziz’e derbi ayarı!

Igor Tudor’un sakatlığı olmamasına rağmen Serdar Aziz’i Trabzonspor’u kadrosundan çıkarması şaşkınlık yaratmıştı.

Serdar Aziz, Trabzonspor deplasmanında oynayabilecek durumdaydı. Ancak onun Fenerbahçe erbisinde 19. dakikada sakatlık gerekçesiyle oyundan çıkmasına rağmen hemen sonrasındaki idmanlara katılmasına kızan Tudor, Trabzon’da yedek soyundurdu.

Trabzonspor maçında Serdar Aziz’i yedek bırakan Galatasaray Teknik Direktörü Igor Tudor’un bu kararının arkasından sürpriz bir perde arkası gelişmesi çıktı.

Serdar Aziz derbide bir pozisyonda aldığı darbe sonrasında maça devam edemeyeceğini belirtip 19. dakikada oyudan çıktı. Maç sonrasında Serdar Aziz’in kontrolleri yapıldı. Önemli bir sakatlığı olmadığı ve Trabzonspor maçında oynayabileceği Tudor’a iletildi.

Igor Tudor ise bu duruma, “Madem sakatlığı bu kadar ciddi değildi, neden oyundan çıktı? Ben futbolcumun sahada son ana kadar savaşmasını isterim” diye tepki verdi. Ve Hırvat teknik adam, bu prensipten hareketle Serdar’a Fenerbahçe derbisinde kendini zorlamayıp oyundan çıktığı için ceza kesti.

İLGİLİ HABER Selçuk İnan`dan Samsung`a ihtarname! Selçuk İnan`dan Samsung`a ihtarname!