SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Muslera ve Valbuena’yı PFDK’dan kurtaran detay!

TFF Hukuk Müşavirliği, Sporx'in iddiasına göre; Caner Erkin'in görüntülerinin aksine Valbuena ve Muslera'nın görüntülerinde hedef kişi belli olmadığı için sevk işlemini askıya aldı.

Güncellenme: 18:54, 31/10/2017
Muslera ve Valbuena’yı PFDK’dan kurtaran detay!

Fernando Muslera ve Mathieu Valbuena’nın TFF Hukuk Müşavirliği tarafından PFDK’ya “görüntüden sevk” edileceği iddiası gündemi sarsarken Sporx’in iddiası güne damga vuran haberde yeni bir perde açtı. Adli Tıp’ın dudak okuma uzmanlarının devreye gireceği ve görüntülerden çözümleme yapacağı konuşulurken Sporx’in iddiasına göre Hukuk Müşavirliği sevk kararını askıya aldı.

Kararın askıya alınmasının sebebi ise; Caner Erkin’in Mete Kalkavan’la yaşadığı olayın görüntülerinin aksine Valbuena ve Muslera’nın görüntülerinde hedef kişinin belli olmaması. Böylece tartışma yaratan karar yine tartışma yaratacak bir şekilde askıya alınırken bu kaotik durum Türkiye Futbol Federasyonu’nu da harekete geçirdi. TFF Başkanvekili Hüsnü Güreli, kısa bir süre içerisinde hukukçular ile bir araya gelecek ve değişen yeni maddeden sonra bu konudaki kriterleri yeniden belirleyecek.

İLGİLİ HABER Valbuena ve Muslera da PFDK`ya gidiyor Valbuena ve Muslera da PFDK`ya gidiyor

Yayınlanma Tarihi:18:26,