SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Suudi Arabistan’da kadınların zaferi!

Sadece erkeklerin stadyumda maç izleyebildiği Suudi Arabistan'da artık kadınlar da tribünlerde yer alabilecek. Suudi Arabistan Spor İdare'sinden yapılan açıklamada önümüzdeki sene itibariyle üç büyük şehirde bulunan üç stadyuma kadınların da girme hakkının tanınacağını belirtildi. Bu gelişme kadınların Suudi Arabistan'da araba kullanma hakkı kazanmalarının ardından hak ettikleri yeni biz özgürlük adımı oldu.

Güncellenme: 10:51, 13/01/2018
Suudi Arabistan’da kadınların zaferi!

Suudi Arabistan’ın Riyad, Cidde ve Dammam şehirlerindeki stadyumlarda düzenlenen spor etkinliklerine artık  kadınlar da aile olarak giriş yapabilecek. Suudi Arabistan Spor İdaresi, yaptığı açıklamada, gerçekleştirilecek değişiklikler ile 2018 yılı itibariyle kadınların stadyumlara giriş yapabileceğini belirtti. Yapılacak değişiklikler arasında restoran ve kafelerin açılması ile kameraların kurulması yer alıyor. Şimdiye kadar stadyumlar sadece erkeklerin girebildiği alanlardı.

 

İLGİLİ HABER Sevgilisini kanlar içinde bırakan ünlü kaleci Nicolas Douchez tutuklandı! Sevgilisini kanlar içinde bırakan ünlü kaleci Nicolas Douchez tutuklandı!

ARABA SÜRMEK YASAKTI

Alınan bu karar son zamanlarda Suudi Arabistan’da yaşayan kadınların özgürlük kazandığı son adım oldu. Kadınlar en son geçtiğimiz Eylül ayında araba kullanma hakkı kazanmıştı. Kadınların araba kullanmasının yasak olduğu tek ülke olan Suudi Arabistan’da kadınlar yıllardır bu uygulamayı protesto ediyordu.

Yayınlanma Tarihi:09:41,