SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Rıza Çalımbay: ‘Antalyaspor’la Galatasaray’a karşı oynamak bir avantajdı’

Rıza Çalımbay: ‘Antalyaspor’la Galatasaray’a karşı oynamak bir avantajdı’

Trabzonspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, Galatasaray galibiyetinin ardından açıklamalarda bulundu. Çalımbay, "Antalyaspor'la Galatasaray'a karşı oynamak bir avantajdı. Galatasaray'ı tanıyorum elbette ama tanımayla olmuyor. Taktiksel planımızı çok iyi uygulamamız gerekiyordu, bunu başardık" dedi.

Trabzonspor’un konuğu Galatasaray’ı 2-1 mağlup ettiği karşılaşmanın ardından bordo-mavili ekibin teknik direktörü Rıza Çalımbay açıklamalarda bulundu. Oyun planını başarıyla sahaya yansıtan Çalımbay, “Her şeyden önce böyle bir galibiyete ihtiyacımız vardı, sıkıntılı bir dönemden geçiyorduk” ifadelerini kullandı.

Galatasaray’a karşı bu sezon Antalyaspor’la da mücadele eden Çalımbay bunun kendisine bir avantaj sağlayıp sağlamadığı ile ilgili olarak ise, “Antalyaspor’la Galatasaray’a karşı oynamak bir avantajdı. Galatasaray’ı tanıyorum elbette ama tanımayla olmuyor. Taktiksel planımızı çok iyi uygulamamız gerekiyordu, bunu başardık. İstediğimiz golleri bulduk daha da fazlasını atabilirdik” dedi. 29 Ekim 2017 Igor Tudor: Rakip futboldan uzak oynadı Galatasaray Teknik Direktörü Igor Tudor, 2-1 kaybettikleri Trabzonspor maçının ardından yaptığı açıklamayla gündem oldu. İlgili Haberi Oku

Galibiyetin Trabzonspor’u ayağa kaldırması gerektiğine de değinen deneyimli çalıştırıcı, “Oyuncularımıza güven geldi. Trabzonspor’un hedefi var ve herkesin bu hedef doğrultusunda hazır olması gerekiyor. 11 gün oldu göreve geleli, üç tane maç oynadık. Az antrenman yaptık ama o antrenmalarda oyuncularımızı gördükten sonra daha iyi bir kadro kurduğumuzu düşünüyorum. Bugün planımızı sahaya yansıttık ve oyunu çirkinleştirecek bir şey yapmadık. Önümüzde çok zor maçlar var. Yapmamız gereken çok şey var. Oynamayan arkadaşlar istediğimiz seviyede değiller. Milli Takım arası avantaj olacak ama önce Kayseri’yi geçmemiz gerekiyor” ifadelerini kullandı.