SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bu Güneş batmaz

29 Ekim 2017

Beşiktaş saha dışında yaşatılmaya çalışılan tüm olumsuzluklara rağmen ligi bırakmayacağını ve şampiyonluğu sonuna kadar kovalayacağını oynamış olduğu futbolla gösterdi. Alanya deplasmanında çok net pozisyonlar bulamasa bile futboluyla rakibini ezen siyah-beyazlılar, son anlarda rakibi üzerinde kurduğu müthiş baskının sonucunu üç puan olarak almayı başardı.

Beşiktaş iyi işleyen kanatlarını Alanya önünde istenilen düzeyde kullanamadı. Solda Adriano ve sağda Gökhan hücuma çok katkı veremeyince ofansif anlamda sıkıntılar yaşandı. Quaresma sağdan iyi ortalar yaptı fakat sol tarafa geçince yapmış olduğu tüm ortalar auta gitti. Bana göre Quaresma'nın sol tarafta oynaması Beşiktaş'a hiçbir katkı sağlamamakta. Kanatlar çalışmayınca merkezden yapılan ataklarda Cenk Tosun hep derin koşu yapmaya çalıştı. Cenk'in biraz daha Talisca'yı görüp verkaçlarla pozisyon üretmesi şart. İki futbolcu arasındaki iletişimsizlik Beşiktaş adına büyük bir problem. Ne olursa olsun Atiba ve Oğuzhan'ın geçmiş yıllardaki gibi daha fazla sorumluluk alması şart.

Yeni transferler Medel, Lens ve Negredo takımına katkı sağlayamıyordu. İlk defa Negredo kritik bir gole imza atarak şampiyonluk yolunda önemli bir katkı verdi. Bu gol İspanyol futbolcunun özgüveni açısından da önemliydi. Negredo'yu kazanmak Beşiktaş için maçı kazanmak kadar değerli ve anlamlı.

Avrupa'da başarılı olan Beşiktaş ligde şampiyon olmak istiyorsa Lens, Negredo ve Tolgay takımlarına daha fazla katkı sağlamalı. Aksi halde işler zorlaşır. Bu kadar olumsuzluğa rağmen camiayı toparlayan Şenol Güneş; sakinliği, tecrübesi ve doğru duruşuyla Beşiktaş'ı dimdik ayakta tutmakta.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek