SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Caner Erkin’den sonra şimdi de Emre Belözoğlu yakalandı

Beşiktaş'ın Medipol Başakşehir ile deplasmanda oynadığı maçın ardından Caner Erkin'in ettiği küfürler ve aldığı ceza ile ilgili tartışmalar sürerken, bu kez de Emre Belözoğlu benzer bir durumda yakalandı. TFF Başkanı Yıldırım Demirören'in "Küfüre savaş açtık. Artık yayıncı kuruluşun görüntüleri de delil sayılacak" şeklindeki demecinin ardından Emre Belözoğlu'nun ettiği küfür sonrası ceza alıp almayacağı konuşuluyor.

Güncellenme: 20:42, 28/10/2017
Caner Erkin’den sonra şimdi de Emre Belözoğlu yakalandı

Beşiktaş’ta forma giyen Caner Erkin’in Medipol Başakşehir maçı hakemi  Mete Kalkavan’a ettiği küfürler, spor gündeminin tepesine oturmuştu. Caner Erkin, Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK) tarafından 6 maçla cezalandırılan Caner Erkin, daha sonra özür dilemişti. Caner Erkin’in ettiği küfürlerin ekrana yansımasının ardından Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Yıldırım Demirören, küfüre savaş açtıklarını söyleyip, yayıncı kuruluşun görüntülerinin de delil olarak sayılacağını söylemişti. Bu gelişmelerin ardından bugün oynanan Medipol Başakşehir-Teleset Mobilya Alanyaspor maçında Emre Belözoğlu’nun küfür etmesi, yayıncı kuruluşun kameralarına yansıdı. Emre Belözoğlu’nun bir ikili mücadelenin ardından rakip takım oyuncusu için “O… çocuğu ya” şeklindeki küfürü, özellikle Beşiktaş taraftarını harekete geçirdi. TFF’yi göreve çağıran ve Emre Belözoğlu’nun küfür ettiğinin kameralara yansıdığını belirten Beşiktaş taraftarları, tecrübeli futbolcuya ceza verilip verilmeyeceğini sorguladı.

İLGİLİ HABER Fikret Orman`dan sert açıklamalar! Fikret Orman`dan sert açıklamalar!

Yıldırım Demirören, Caner Erkin’e verilen cezanın ardından yapılan açıklamada “Beşiktaş-Medipol Başakşehir maçında Caner Erkin’in yaptıklarını hayretle ve büyük üzüntüyle izledim. Sebebi ne olursa olsun, bir oyun olarak gördüğümüz futbolda, milli bir futbolcumuzun bu görüntüyü sergilemesi futbol vicdanını derinden yaralamıştır. Bu olay hepimiz için bardağı taşıran nokta olmuştur” dedikten sonra yayıncı kuruluşa yansıyan görüntülerin de küfür için delil olarak kullanılacağını söylemişti.

İLGİLİ HABER Hakem raporlarına girmese de görüntüler delil olarak kabul edilebilecek Hakem raporlarına girmese de görüntüler delil olarak kabul edilebilecek

Yıldırım Demirören, talimatlarda değişiklik yaptıklarını da belirtirken, şu ifadeleri kullanmıştı:

“Futbol talimatları bazı durumlarda yetkili kurulların elini kolunu bağlıyor. Küfürle mücadele ederken en önemli görevimiz talimatları futbolun ruhuna uygun bir hale getirmek olmalı… Artık sahalarda küfürün önünün kesilmesi yönünde önemli bir adım atıyoruz. Bundan böyle resmi yayıncıların TV görüntüleri sözlü ihlaller için de delil olarak sayılacak. Futbol Federasyonu Başkanı olarak benim ve eminim ki hiç kimsenin de futbolun marka değerini zedeleyici görüntülere tahammülü kalmadı. Alacağımız kararlarlar küfürü bitirmenin başlangıcı olacak. Futbol dünyasındaki konsensus bu konudaki en büyük avantaj ve şansımız

Yayınlanma Tarihi:20:22,