SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Hakem raporlarına girmese de görüntüler delil olarak kabul edilebilecek

Hakem raporlarına girmese de görüntüler delil olarak kabul edilebilecek

Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu'nun 26.10.2017 tarih 70 Sayılı toplantısında alınan kararla, "Futbol Disiplin Talimatı"nda değişiklik yapıldı.

Türkiye Futbol Federasyonu’ndan yapılan açıklamada Futbol Disiplin Talimatı’nda (FDT) değişiklik yapıldığı duyuruldu.

Türkiye Futbol Federasyonu ile İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü işbirliğinde düzenlenen “Spor Güvenliği Çalıştayı” nın ilk gününde Başkanvekili Hüsnü Güreli’nin de duyurduğu gibi, “Sözlü olarak gerçekleştirilen disiplin ihlallerinde, resmi yayıncı kuruluş görüntüleri, izleyen kişiler tarafından ihlal olarak algılanacak tarzda söz için de delil olarak kabul edilebilir” ifadeleri FDT’nin Disiplin Yargılaması ve Usul Hükümleri bölümündeki 75. maddesine 2. fıkra olarak eklendi.

27 Ekim 2017 Caner Ekin`e verilen cezanın ardından Yıldırım Demirören`den ilk açıklama TFF Başkanı Yıldırım Demirören, Beşiktaşlı Caner Erkin'e verilen 6 maçlık cezanın ardından açıklama yaptı. Ancak bu açıklamaların ardından Rıdvan Dilmen'in, Demirören'i yayıncı kuruluştan özetlerden görüntü çıkartmasını istemekle suçladığı sözler akla geldi. İlgili Haberi Oku

tff