SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Furkan Korkmaz, Philadelphia 76ers’ın alt takımına gönderildi
NBA

Furkan Korkmaz, Philadelphia 76ers’ın alt takımına gönderildi

NBA takımlarından Philadelphia 76ers forması giyen milli oyuncu Furkan Korkmaz, ekibin alt takımı olan Delaware 87ers'a gönderildi.

Amerikan Basketbol Ligi (NBA) ekiplerinden Philadelphia 76ers formasını terleten milli oyuncu Furkan Korkmaz, Philadelphia ekibinin alt takımı olan Delaware 87ers’a gönderildi.

NBA G-League’de (Gelişim Ligi) mücadele eden Delaware 87ers’ta forma giyecek olan milli oyuncu, NBA’in yeni sezonunda Philadelphia 76ers formasıyla süre alamamıştı.

09 Ekim 2017 Ali Muhammed`den Furkan ve Cedi`ye övgü Fenerbahçe Doğuş'un başarılı oyuncusu Ali Muhammed, Avrupa Şampiyonası'nda genç basketbolcuların kendilerini gösterme fırsatı bulduklarını söyleyerek, “Furkan ve Cedi Osman Avrupa Şampiyonası'nda kendilerini gerçekten kanıtladılar” dedi. İlgili Haberi Oku

Geçen sezon Banvit ile FIBA Şampiyonlar Ligi’nde finale yükselen ve üst düzey performans gösteren genç oyuncu, bu sezon başında aldığı kararla daha önceden draft edildiği NBA ekiplerinden Philadelphia 76ers’ın yolunu tutmuştu.