SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
TFF’den devrim gibi karar! Artık görüntülerle ceza verilebilecek

TFF’den devrim gibi karar! Artık görüntülerle ceza verilebilecek

TFF, ceza talimatında değişiklik yapmaya hazırlanıyor. Federasyon, görüntülerden ceza vermenin önünü açan düzenlemeyi yapacak.

Son olarak Beşiktaş – Başakşehir maçında Caner Erkin’in, ekrana yansıyan hakeme yönelik küfür ve davranışlarıyla patlak veren ‘ceza tartışması’ yeniden alevlendi… Habertürk’ten Atilla Türker’in haberine göre bu tür eylemler karşısında hakem ve gözlemci raporlarına yansımadığı sürece ceza verilmeyen futbolcu ve teknik adamlara yayıncı kuruluştan gelen görüntüler doğrultusunda da ceza verilecek.

26 Ekim 2017 Caner Erkin`in neden disipline sevk edildiği belli oldu İlgili Haberi Oku

 

Caner Erkin olayından sonra harekete geçen TFF Yönetimi’nin önümüzdeki günlerde talimatta gerekli değişiklikleri yapacağı öğrenildi.

25 Ekim 2017 Levent Tüzemen`den ilginç Caner Erkin iddiası! İlgili Haberi Oku

TALİMATTA DEĞİŞİKLİK

İngiltere Premier Lig başta olmak üzere Avrupa’nın önde gelen liglerini bu anlamda örnek alan TFF’nin özellikle Süper Lig’in marka değerini koruma altına almak için düğmeye bastığı bildirildi.

Saha içinde yaşanan hakaret içeren el-kol hareketlerinin yanı sıra hakemi aldatmaya yönelik davranışlar da artık kesinlikle cezasız kalmayacak.

Dudak okuma yöntemi ile çok net bir biçimde belli olan küfürlere de gerekli tüm cezalar verilecek.

25 Ekim 2017 Caner Erkin'e jet soruşturma! Beşiktaş ile Medipol Başakşehir arasında oynanan maçın 87. dakikasında gördüğü sarı kart sonrası hakem Mete Kalkavan'a küfür ettiği iddia edilen Beşiktaşlı futbolcu Caner Erkin hakkında soruşturma başlatıldı. İlgili Haberi Oku

tff