SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Güç ve dengeyi arttıran teknik ilk kez uygulandı

Bedensel, zihinsel ve enerjisel olarak güç, denge ve farkındalığı artıran Orijinal Yoga Sistemi’nde, çok faydalı bir Asana (Yoga duruşu) tekniği daha Dünyada ilk kez uygulandı.

Güncellenme: 10:23, 26/10/2017
Güç ve dengeyi arttıran teknik ilk kez uygulandı

Boğaz ağrılarına çok yararlı olan ve psikolojik açıdan korkusuzluk hissi verdiği de açıklanan bu Asana tekniğinin isminin, orijinal Sanskrit dilinde “Urdhva Dvihasta Simhagarcanasana” olduğu belirtildi.

Asana Tekniklerinin Faydaları Nelerdir?

Asanalar bedeni dengelemek ve güçlendirmek için uygulanan Orijinal Yoga Sistemi'ndeki duruşlardır. Birey farklı fiziksel duruşları yaparak gerginliğini atmakta, esneklik kazanmakta ve enerji akımlarını güçlendirmektedir. Böylece bedende olumlu enerji akımları yaratılmaktır. Bu da içsel konsantrasyonu arttırır ve idrak etme işlevini hızlandırır.

Zihnin ince farkları görebilme yeteneğinin gelişmesi ve farkındalığın yükselmesi, duruşların daha doğru şekilde yapılması için vücudu yönlendirmektedir. Sonuçta ritmik enerji akımı ve farkındalık, zihni “saf neşe” haline getirir. Böylece duruşlar, zihin-beden kompleksini ve enerji akımlarını etkilemektedir. Doğru uygulama, zaman içinde zekanın bir objeye tam olarak konsantre olmasını da geliştirir.