SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Geçmişten bugüne unutulmaz cezalar!

Caner Erkin'e verilen 6 maçlık ceza gündeme damga vururken cezanın büyüklüğü akıllara geçmişte yaşanan olayları ve verilen büyük cezaları getirdi. İşte o cezalardan bazıları...

Güncellenme: 20:02, 26/10/2017
Geçmişten bugüne unutulmaz cezalar!

SÖZCÜ SKOR / ÖZEL Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu, Caner Erkin’le beklenen açıklamayı yaptı ve milli futbolcuya toplam 6 maç ceza verdi. Ceza henüz Tahkim Kurulu’na taşınmasa da cezanın büyüklüğü gündemi sarsmaya yetti.

Caner Erkin’e verilen ceza ise futbolseverleri maziye götürdü. Geçmişte de ülke futbolunda gündemi alt üst eden olaylar yaşanmış ve futbolcular ağır cezalarla karşı karşıya kalmıştı.

Son olarak Medipol Başakşehirli futbolcular, Rize’de bir gazeteciye yönelik saldırıda bulunmuş ve Ufuk Ceylan ve Yalçın Ayhan 5 maç ceza almıştı. Aynı sezonda Beşiktaş’ın Fenerbahçe’yi konuk ettiği olaylı Ziraat Türkiye Kupası mücadelesinde tribünlere dil çıkaran Robin van Persie 3 maç, Van Persie ile yaşadığı gerginlik neticesinde oyundan atılan ve sahadan zorlukla çıkarılan Dusko Tosic ise 4 maç ceza almıştı.

İLGİLİ HABER SON DAKİKA! PFDK, Caner Erkin`e verilen cezayı açıkladı SON DAKİKA! PFDK, Caner Erkin`e verilen cezayı açıkladı

Biraz daha geçmişe gittiğimizde ise karşımıza Halis Özkahya ve Raul Meireles çıkıyor. 2012-2013 sezonunda Galatasaray’ın Fenerbahçe’yi konuk ettiği derbide Halis Özkahya’ya tüküren ve el hareketi yapan Raul Meireles, 12 maç ceza almıştı. Tahkim, Fenerbahçe’nin indirim başvurusunu ise reddetmişti. Aynı sezonun başında Fenerbahçe ile Galatasaray’ı bir araya getiren Süper Kupa mücadelesi ise unutulmayacak bir görüntüye sahne olmuştu. Engin Baytar, hakem Cüneyt Çakır’ın yakasına yapışmış, Baytar’ın takım arkadaşları oyuncuyu Çakır’dan ayırmakta güçlük çekmişti.

Beşiktaş’ın 100. yılında ise Pascal Nouma’nın amiyane tabirle “tombala” olayı gözümüze çarpıyor. Beşiktaş’ın Fenerbahçe ile karşılaştığı mücadelede attığı golden sonra elini şortuna sokarak sevinen Nouma’ya 7 ay ceza verilmişti ve bu hareket Nouma’nın Beşiktaş kariyerini bitirmişti. Nouma yıllar sonra dönemin Beşiktaş Başkanı Serdar Bilgili’nin TFF’ye böyle bir ceza verilmesi yönünde baskı yaptığını iddia etmişti.

İLGİLİ HABER TFF`den devrim gibi karar! Artık görüntülerle ceza verilebilecek TFF`den devrim gibi karar! Artık görüntülerle ceza verilebilecek

Daha da geçmişe gidersek karşımıza Gheorghe Hagi ve Erol Ersoy çıkıyor. 2000-2001 sezonunda Galatasaray’ın Gençlerbirliği’ni konuk ettiği maçta hakem Erol Ersoy’a tüküren Hagi, 6 maç ceza almış. Daha sonra hakkında dava açılan Hagi,  10 yıl sonra, İzmir 10. Asliye Hukuk Mahkemesi tarafından 15 bin TL manevi tazminat cezasına çarptırılmıştı. İki sezon daha geriye gidince ise 1998-1999 sezonunun üçüncü haftasında Gaziantepspor’u konuk eden Beşiktaş’ta Alpay Özalan’ın hakem Ali Uluyol’a ettiği küfür akıllara geliyor. 1-1 biten maçta kırmızı kartla oyundan atılan Alpay, Uluyol’a küfürler yağdırmış bunun sonucunda ise Alpay’a 5 maç ceza verilmişti. Son olarak biraz daha eskiye gidelim… Epey eskiye! 1986-1987 sezonunda 1 Nisan 1987’de Fenerbahçe – Samsunspor’u konuk etmiş 0-0 biten müsabakada futbolcular birbirine girmişti. O dönem gündemi sarsan kavga ile ilgili şimdi akıllarda kalan ise Abdülkerim Durmaz ve Müjdat Yetkiner’in aldığı 4 ay men cezası olmuştu!..

İLGİLİ HABER Beşiktaş`ın iki yıldızı Talisca ve Tosic adliye koridorlarında... Beşiktaş`ın iki yıldızı Talisca ve Tosic adliye koridorlarında...

Yayınlanma Tarihi:19:47,