SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

‘beIN Sports, Başakşehir’i satın alıyor!’ iddiası!

Süper Lig’in yeni yayıncısı Katarlı beIN SPORTS dev bir adım daha atacağı öne sürüldü. Katarlı işadamlarının sahibi olduğu şirketin Başakşehir'in satın alınması için büyük ölçüde anlaşma sağlandığı iddia edildi.

Güncellenme: 08:21, 26/10/2017
‘beIN Sports, Başakşehir’i satın alıyor!’ iddiası!

Süper Lig'in yayın haklarını 5 yıllığına, yıllık 500 milyon Dolar+KDV vererek satın alan Katarlı beINSPORTS, büyük bir adım daha atacağı iddia edildi.

Fanatik Gazetesi’nin özel haberine göre; Türkiye'nin yanı sıra aynı zamanda İngiltere, İspanya, Fransa ve Brezilya liglerini de yayınlayan kuruluşun Türkiye'de bir kulüp satın almak için uzun süredir arayışta olduğu ve Başakşehir ismi üzerinde uzlaşma sağlandığı öğrenildi.

Bu uzlaşının ardından tarafların birçok detayı da görüştüğü ve el sıkıştığı da gelen haberler arasında. Beklenen açıklamanın ise ikinci yarı öncesinde, yani Ocak ayında yapılacağı belirtildi.

Yayıncı beINSPORTS'un sahibi Nasser Al-Khelaifi, aynı zamanda Fransa'nın ünlü ekibi PSG'nin de sahibi durumunda. Büyük bir son dakika aksiliği olmaz ve anlaşma kağıda dökülürse bu Katarlılar'ın ikinci kulüp satın alması olacak.

Flaş gelişme Türk futbolu için ise bir ilk. Daha önce birçok şirket isim ortaklığına gitmişti ama yabancı bir satın alma hiç gerçekleşmemişti.

İLGİLİ HABER Maradona: Ödülü Ronaldo`ya vermek ruhumu yaraladı Maradona: Ödülü Ronaldo`ya vermek ruhumu yaraladı

Yayınlanma Tarihi:07:49,