SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Türkiye, 2018 Dünya Ralli Şampiyonası takviminde yer alacak

Türkiye, 2018 Dünya Ralli Şampiyonası takviminde yer alacak. Marmaris Rallisi'nde incelemede bulunan FIA yetkilileri 7 aradan sonra Türkiye'nin organizasyona geri döneceğini açıkladı.

Güncellenme: 18:59, 25/10/2017
Türkiye, 2018 Dünya Ralli Şampiyonası takviminde yer alacak

Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED) tarafından organize edilen Avrupa Ralli Kupası kapsamındaki Balkan Ralli Kupası’nın final yarışı olan Marmaris Rallisi’nde incelemelerde bulunan Uluslararası Otomobil Sporları Federasyonu (FIA) yetkililerinin olumlu kararları ile 2018 Dünya Ralli Şampiyonası (WRC) Türkiye’den de geçecek.

7 yıl aradan sonra yeniden Türkiye’ye gelen Dünya Ralli Şampiyonası, 2018’in Eylül ayında Muğla’nın Marmaris ve Ula ilçelerinde gerçekleşecek.

FIA Ralli Komisyonu Başkanı Jarmo Mahonen ve FIA Güvenlik Delegesi Michale Mouton’un yanı sıra bu yarışı gözlemleyip, değerlendirmek için Marmaris’e gelen Uluslararası otorite FIA’nın diğer yetkilileri, etapların kalitesi ve servis alanına hayran kaldıklarını dile getirdiler. Dünya Ralli Şampiyonası’nda (WRC) mücadele eden M-Sport World Rally Team ile Toyota Gazoo Racing yetkilileri de gelecek yıl mücadele edecekleri Marmaris Rallisi için güzel tatil beldesinde detaylı incelemelerde bulundular.

İLGİLİ HABER Dünya Ralli Şampiyonası`nın İspanya ayağını Meeke kazandı Dünya Ralli Şampiyonası`nın İspanya ayağını Meeke kazandı

Dünya Ralli Şampiyonası’nın (WRC) Promotör Direktörü Oliver Ciesla ise rallinin bitiminde; “WRC takvimine uygun olan bir ralli izlemek istedik, Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu TOSFED’de bunu kusursuz şekilde başardı. Tüm ekibi tebrik ediyorum ve 2018’de takvime dönüşlerini kutluyorum. Gelecek yılın takvimi, spor tarihindeki en iyi anlardan biri olacak. Marmaris’te ormanda geçen etaplar, denizi kucaklayarak arka planda harika bir manzara oluşturuyor. WRC hayranları Marmaris’te mükemmel görüntülerle karşı karşıya kalacaklar” ifadesini kullandı.

Yayınlanma Tarihi:18:58,