SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım için 4 aydan 1 yıla kadar hapis istemi

Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi'nde geçtiğimiz sezon oynanan Fenerbahçe-Yakın Doğu Üniversitesi maçında Aziz Yıldırım ile Işık Eyigüngör'ün karşılıklı darp ve hakaret soruşturması tamamlandı. Savcılık, Aziz Yıldırım için hapis cezası istedi.

Güncellenme: 17:44, 25/10/2017
Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım için 4 aydan 1 yıla kadar hapis istemi

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım ile Yakın Doğu Üniversitesi Başkanı Işık Eyigüngör arasında geçtiğimiz sezon Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi’nde oynanan maçta çıkan olaylarla ilgili soruşturma başlatılmıştı. Milliyet’ten Musa Kesler’in haberine göre İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen karşılıklı darp ve hakaret soruşturması tamamlandı. Savcılık hazırladığı iddianamede Aziz Yıldırım’ın ‘kasten yaralamak’ suçundan 4 aydan 1 yıla kadar hapsini istedi.

İLGİLİ HABER Hulusi Belgü: `Fenerbahçe`de demokrasi yok` Hulusi Belgü: `Fenerbahçe`de demokrasi yok`

Savcılık ayrıca Yıldırım’ın 6222 sayılı Sporda Şiddetin Önlenmesine Dair Kanun’un 18/1 maddesince seyirden yasaklanmasını da talep etti. İddianamede Işık Eyingüngör’ün de ‘kasten yaralamaya teşebbüs’ suçundan cezalandırılması istendi. İddianame mahkemeye gönderildi. Aziz Yıldırım ve Işık Eyigüngör uzlaşmayı kabul etmemişti. Eğer yargılama sonunda mahkeme, iddianamede talep edilen şekilde ceza verirse Aziz Yıldırım aldığı cezanın infazından itibaren bir yıl boyunca maçları ve antrenmanları izleyemeyecek.

NE OLMUŞTU?

Bilyoner Kadınlar Basketbol Ligi Play-Off ilk maçı öncesinde Fenerbahçe ve Yakın Doğu Üniversitesi, bilet konusu nedeniyle gerginlik yaşamış ve iki kulüp de birbirlerine karşı yaptığı yazılı açıklamalarla tansiyon yükseltmişti. Fenerbahçe'nin eski yöneticisi olan ve şu anda Yakın Doğu Üniversitesi Basketbol Takımı Başkanı olan Işık Eyigüngör, Aziz Yıldırım'ın salona gelmesiyle birlikte kendisini karşılamak için yanına gitmiş ancak Yıldırım, kendisinin döneminde yöneticilik yapan Eyigüngör'e tokat atmıştı. Bu hareketin ardından olay kısa süre içerisinde kavgaya dönüşürken, spor şubeye bağlı polisler araya girmiş ve olayları yatıştırmıştı.

Yayınlanma Tarihi:17:02,