SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Çaykur Rizespor karıştı! Futbolculara gözdağı…

Çaykur Rizespor kulüp Başkanı Hasan Kemal Yardımcı, son haftalarda yapılan puan kayıplarının kendilerini üzdüğünü belirterek "Yönetim olarak takım içinde gelişen olayların farkındayız, iyi niyetimizi gösterirken de, sert yüzümüzü de ihmal etmeyiz” dedi.

Güncellenme: 13:44, 25/10/2017
Çaykur Rizespor karıştı! Futbolculara gözdağı…

“Son haftalarda alınan başarısız sonuçlarla dibe vurduk diyebilirim” diyen Çaykur Rizespor Başkanı Hasan Kemal Yardımcı “Bundan daha dibi yok. İnşallah dipten biran evvel çıkışa geçeriz. Bütün bunlara rağmen ligin hali de ortada. Son iki maçtan iki puan aldık, buna rağmen sıralamada bir basamak yukarı çıktık. Biz bir basamak yukarı çıkarken alt tarafta yer alan birçok takımda yukarıyı sıkıştırmaya başladılar. Biran evvel teknik kadro, futbolcular ve yönetim grubu olarak toparlanarak bizden beklenen birlik, beraberlik ve mücadeleyi göstermemiz lazım” dedi.

İLGİLİ HABER Çaykur Rizespor`dan hakemlere çağrı Çaykur Rizespor`dan hakemlere çağrı

”Bu işin doktoru teknik kadro”

Gaziantepspor maçı sonrası Rize'ye gönderilen Oğulcan Çağlayan, Edomwonyi ve Petrucci için konuşan Başkan Hasan Kemal Yardımcı, şunları söyledi:

Bu oyuncuları şimdilik uyarı niteliğinde Rize'ye gönderdik. Takımında ihtiyacı yok. Rize'de onlarla konuşuruz. Konuşacağımız da aşağı, yukarı belli. Geniş ve kapsamlı bir değerlendirme yapacağız. Bu kadar ruhsuz, mücadele gücünden yoksun bir maçtan sonra da takdir edilir ki yönetimde bir tepkisini koysun. Tepkisiz de kalırsak bu kadar da saf veya iyi niyetli değiliz herhalde. Bu isimler başka oyuncular eklenir mi? Ruhsuz, isteksiz, mücadeleden yoksun isimler olursa eklenir. Gelişmelere bakacağız. Takım önce bir ruhunu geri alsın, ondan sonra bakarız. Gidecek var mı? Gelecek var mı? Taktiği, tekniği bir kenara bırakalım. Önce sahada bir mücadele edelim. Bu hale neden geldi? Teknik kadro araştırıyor. Bu işin doktoru teknik kadro, buna biran önce çözüm bulacak kişide teknik kadro. Gerçeklerle artık yüzleşelim. Bu takım Süper Lig takımı, bu takım açık ara Süper Lig’e çıkar söylemleri bizi yıprattı. Artık yüzleşme zamanı. Ben bunu ligin ilk maçı Manisaspor maçında söylemiştim; ‘Bu lig şakaya gelmez’ demiştim. Bu söylediklerimin de bu kadar çabuk ortaya çıkacağını düşünmemiştim. Bu fotoğrafı herkes görüyor. Herkes sorumluluk alması gerekiyor, kendine çeki düzen vermesi gerekiyor. Şimdi birlik, beraberlik zamanı konuşmaya gerek yok. Konuşma zamanı devre arası, devre arasında konuşuruz.”

İLGİLİ HABER Ziraat Türkiye Kupası 4. Tur | Kahramanmaraşspor - Çaykur Rizespor: 1-0 Ziraat Türkiye Kupası 4. Tur | Kahramanmaraşspor - Çaykur Rizespor: 1-0

”3 değil 11 oyuncu değişir”

Başkan Kemal Yardımcı son olarak yaşanan gelişmelerin farkında olduklarının altını çizerek ”Olayın farkındayız, gerçeğin farkındayız. İyi niyetimizi gösterirken de, sert yüzümüzü de ihmal etmeyiz. Bu iş hep böyle iyi niyetle geçmez. İsteksiz, arzusuz oyuncularla işimiz olmaz. Bu takım değil 3 oyuncu gerekirse 11 tane oyuncu değiştirir” diye konuştu.

Öte yandan Gaziantepspor maçı sonrası teknik direktör İbrahim Üzülmez verdiği rapor doğrultusunda yönetimin üç oyuncuyu Rize'ye gönderme kararı almıştı. Oğulcan Çağlayan, Edomwonyi ve Petrucci altyapıda idmanlara çıkarken, bu futbolcuların menajerleri Rize'ye çağrıldığı ve bu oyuncular hakkında alınacak karar için menajerlerle bir görüşme yapılacağı öğrenildi.