SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Bu hafta Süper Lig’de olay VAR!

Bu hafta Süper Lig’de olay VAR!

Kulüpler Birliği'nin özellikle ligin ikinci yarısında uygulanması için baskı yaptığı VAR (video yardımcı hakem) sistemi bu haftasonu İstanbul'da oynanacak maçlarda denenecek.

Süper Lig hakemlerinin yanı sıra FIFA yardımcı hakemlerine yarın (perşembe) verilecek eğitimin ardından ilk olarak cuma günü oynanacak Kasımpaşa-Göztepe, cumartesi günkü  Medipol Başakşehir- Teleset Mobilya Akhisar, pazartesi Fenerbahçe-Kayseri maçlarında ilk uygulamalar yapılacak. Karşılaşmalarda sistem kapalı olacak,  naklen yayın arabasında yer alacak sistem operatörleri, eğitmenler ve hakemler pozisyonları izleyip, karar verecekler. Ancak maçı yönetecek orta hakemle bağlantı kurulmayacağı için bu uygulama eğitim seviyesinde kalacak.

25 Ekim 2017 MHK Başkanı Yusuf Namoğlu`ndan Galatasaray-Fenerbahçe derbisinin hakemi Cüneyt Çakır hakkında yorum Galatasaray ile Fenerbahçe arasında oynanan derbi maçın tartışılan hakemi Cüneyt Çakır ile ilgili MHK Başkanı Yusuf Namoğlu'ndan değerlendirme geldi. İlgili Haberi Oku

Avrupa’nın birçok ülkesinde uygulanmaya başlanması nedeniyle Süper Lig’de de ikinci devrede VAR sisteminin hayata geçirilmesi düşünülüyor. Merkez Hakem Kurulu’ndaki bazı isimler, bu sistem uygulamaya geçtiği takdirde, uyarıya rağmen son kararı hakemin vermesi yüzünde yine tartışmalar çıkabileceğini hatırlatıyor.