SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman’dan Caner Erkin açıklaması: ‘Caner pırlanta gibi çocuktur’

Spor Toto Süper Lig takımlarından Beşiktaş'ın başkanı Fikret Orman, Caner Erkin'in tartışma yaratan küfür görüntüleri hakkında konuştu.

Güncellenme: 15:04, 24/10/2017
Beşiktaş Başkanı Fikret Orman’dan Caner Erkin açıklaması: ‘Caner pırlanta gibi çocuktur’

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, Medipol Başakşehir maçında hakeme küfür ettiği ekranlara yansıyan Caner Erkin'in yaptığı hareketin yanlış olduğunu ve hiç beğenmediğini söyledi.

Orman, Çatalca’da yenilenme çalışmaları tamamlanan ve şehit Kurmay Albay Gökhan Peker’in adını taşıyan okulun açılış törenine katıldı. Orman törenin ardından, sarı kart gördüğü bir pozisyon sonrası hakem Mete Kalkavan'a küfür ettiği iddia edilen Caner Erkin ile ilgili açıklamalarda bulundu.

İLGİLİ HABER Caner Erkin hakem raporlarında yok Caner Erkin hakem raporlarında yok

Orman, futbolda kazanma hırsının iyi bir şey olduğunu belirterek, “Kazanma hırsı Beşiktaş ilkeleri içerisindedir. Caner’in yaptığını açıkçası hiç beğenmedim. Camiamızın mensubunun böyle hareketler içerisinde olmaması lazım. Basın üzerinden oyuncuma yönelik hemen kampanya düzenleniyor. O kadar da kolay değil. Kendisi gözümüzün nuru, pırlanta gibi çocuktur. Cezası varsa disiplin yönetmeliği var, cezasını görür. Camia olarak böyle şeylerin arkasında olmadığımızı herkes bilir. Caner de Beşiktaş’ın etik kurallarına uyacak. Hırsı zekasının önüne geçmeyecek, sahada takımına yardımcı olacak. Çocuğun üzerine çok gidiyorlar. Onun üzerinden Beşiktaş’ı karıştırmaya çalışıyorlar. Ona da müsaade etmem” diye konuştu.

“BU TAKIM BUGÜN KURULMUŞ BİR ŞEY DEĞİL”

Takımın gergin olup olmadığının sorulması üzerine Orman, “Takımın başında çok tecrübeli olan bir teknik direktör var. Bu takım bugün kurulmuş bir şey değil. Takımın 3. senesi, aynı ekiple gidiyoruz. Geçen sezon şampiyon takımdı” cevabını verdi.

İLGİLİ HABER Mehmet Demirkol Caner Erkin ile Mete Kalkavan arasında geçen olayı değerlendirdi Mehmet Demirkol Caner Erkin ile Mete Kalkavan arasında geçen olayı değerlendirdi

Yayınlanma Tarihi:14:04,