SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
TFF’den Galatasaray-Fenerbahçe derbisindeki koreografiyle ilgili açıklama

TFF’den Galatasaray-Fenerbahçe derbisindeki koreografiyle ilgili açıklama

Galatasaray-Fenerbahçe derbisinde açılan ve FETÖ elebaşı Fethullah Gülen'in açıklamalarıyla bağlantısı olduğu iddia edilen koreografi hakkında TFF'den açıklama geldi.

Türkiye Futbol Federasyonu, Galatasaray-Fenerbahçe maçında tribünde yapılan ve Başbakan Binali Yıldırım’ın talimatıyla soruşturma açılan koreografi hakkında açıklama yaptı.

Türk Telekom Stadyumu’nda oynanan maç öncesinde kale arkası tribünde “Siz diz çöktüğünüz için onlar büyük görünüyor” ve “Ayağa kalk” sözlerinin yer aldığı ‘Rocky’ figürlü bir koreografi yer almıştı.

23 Ekim 2017 Galatasaray`dan `Rocky` koreografisi ve `Ayağa Kalk` pankartı açıklaması İlgili Haberi Oku

Bu koreografinin, FETÖ elebaşı Fethullah Gülen’in son günlerde yaptığı açıklamalarla bağlantılı olduğu iddiası gündeme bomba gibi düştü.

İşte TFF’den yapılan o açıklama;

“6222 Sayılı Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanun’un Uygulanmasına İlişkin Yönetmelik uyarınca müsabakalara girişte pankart, afiş ve diğer malzemelerin kontrolünü yapmak, gerektiğinde içeri almamak, stadyuma alınmayacak pankart ve dövizleri belirlemek Mülki İdare Amiri tarafından görevlendirilen Müsabaka Güvenlik Amiri, Emniyet Birimleri ve Spor Kulüplerinin yetki ve sorumluluklarındadır.

Bu nedenle taraftarların, spor alanına sokmak istedikleri afiş veya pankartlara karar vermek Türkiye Futbol Federasyonu’nun yetki ve sorumluluğunda değildir.

Kamuoyunun bilgilerine saygıyla sunarız.

Türkiye Futbol Federasyonu”

23 Ekim 2017 Son dakika! Başbakan Binali Yıldırım`dan Galatasaray-Fenerbahçe maçındaki `Ayağa kalk` koreografisine soruşturma talimatı Galatasaray-Fenerbahçe derbisinde sarı kırmızılı taraftarların yaptığı koreografiyle ilgili Başbakan Binali Yıldırım'dan soruşturma talimatı verildiği öğrenildi. İlgili Haberi Oku