SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Karşıyaka’nın 36 saati kaldı

Karşıyaka’nın 36 saati kaldı

TFF 2. Lig Beyaz Grup’ta kümede kalma mücadelesi veren Karşıyaka'da camia FIFA'dan gelecek 9 puan silme cezasına karşı kenetlendi. Yeşil-kırmızılılar 3 puan silme cezasına neden olacak bir dosyayı toplanan 13 bin 423 euro ödeyerek kapatırken diğer 2 dosya için de 36 saatlik zaman kaldı.

Eski futbolcularından Emmanuel Banahene'ye olan borcu nedeniyle hem FIFA'dan hem de Türkiye Futbol Federasyonu Ulusal Kulüp Lisans Kurulu’ndan 3'er puan silme cezası alan Karşıyaka'da taraftarlar, kulübe yeni ceza gelmemesi için kampanya başlattı.

Alınan puan silme cezalarının puan tablosuna yansıtılmasıyla ligde puansız son sıraya gerileyen Karşıyaka'da taraftarlar, eski futbolculardan Okan Şahingöz'ün 25 Ekim'e kadar ödenmesi gereken 340 bin TL'lik yetiştiricilik bedelini toplamaya çalışıyor.

Sosyal paylaşım sitesinde #KarşıyakaSavaşıyor başlığıyla mesajlar yayınlayan yeşil-kırmızılılar, açılan banka hesabında toplanan paradan 13 bin 423 euroyu karşı tarafa göndererek ilk dosyayı kapattı ve 3 puanlık cezadan kurtuldu. 6 puan silme cezasına neden olacak diğer 2 dosyayı kapatmak için ise Karşıyaka’nın yaklaşık 36 saati kaldı. 20 Ekim 2017 Aziz Kocaoğlu: `İzmir`e çok yakışacak` Tire Belediyesi'nin İzmir Büyükşehir Belediyesi desteğiyle yaptırdığı 15 bin kişilik yeni statta son aşamaya gelindi. İlgili Haberi Oku