SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ersun Yanal’ın Trabzonspor’dan ayrılık nedeni belli oldu

Sahasında aldığı 6-1'lik Teleset Mobilya Akhisarspor maçının ardından görevden alınan Teknik Direktör Ersun Yanal'ın sonunu bazı davranışlarının getirdiği iddia edildi.

Güncellenme: 12:54, 23/10/2017
Ersun Yanal’ın Trabzonspor’dan ayrılık nedeni belli oldu

Trabzonspor, lig tarihinin en kötü dönemini yaşarken, görevden uzaklaştırılan Ersun Yanal’ın sonunu bazı davranışlarının getirdiği ve futbolcuların hocalarına karşı saygısının kalmadığı belirtildi. Ocak 2017’de ara transferde takıma katılan Kolombiyalı Rodallega’nın, takım içinde büyük sıkıntı yarattığı iddia edilirken, birçok oyuncunun Ersun Yanal’a karşı tavır aldığı bildirildi. Rodallega’nın bu nedenle genelikle ilk 11’de tercih edilmediği ve bu sezon 9 maçta sadece 168 dakika süre aldığı da hatırlatıldı. 2017 yılı başında 1.6 milyon euro bonservisle alınan ve 3 gole imza atabilen Rodallega’nın diğer oyuncularla da pek konuşmadığı ifade edildi.

İLGİLİ HABER Trabzonspor Başkanı Muharrem Usta sıkıntılı günler yaşıyor Trabzonspor Başkanı Muharrem Usta sıkıntılı günler yaşıyor

Bu arada takım içinde, yapılan idmanlar ve maçlardaki kadro tercihlerinin de fazlaca tepki gördüğü; Ersun Yanal’ın oyuncularla ilişkilerini düzeltemediği için başarılı olamadığı belirtildi. Antrenmanlarda Yanal’ın oyunculara yakışıksız sözler sarf ettiği de iddia edilirken, futbolcuların bu nedenle hocalarına saygısının kalmadığı notu da düşüldü.