SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Dursun Özbek’ten tartışma yaratan ‘Ayağa kalk’ koreografisi hakkında açıklama

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, Fenerbahçe derbisinde açılan ve hakkında soruşturma başlatılan "Ayağa kalk" koreografisi hakkında açıklamalarda bulunurken gündemdeki konulara da değindi.

Güncellenme: 23:48, 23/10/2017
Dursun Özbek’ten tartışma yaratan ‘Ayağa kalk’ koreografisi hakkında açıklama

Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek, Fenerbahçe derbi maçına ilişkin, “Çok üzüldüm. Galibiyeti çok istiyorduk, beraberlik bizi üzdü. Bundan sonraki maçlarda, hakemlerin daha dikkatli olması gerek” dedi.

A Spor'da katıldığı programda konuşan Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek, golsüz biten Fenerbahçe derbi maçına ilişkin yaptığı açıklamada, “Çok üzüldük, ben şahsen çok üzüldüm. Çok iyi hazırlanılmıştık ve galibiyeti çok istiyorduk. Beraberlik bizi ziyadesiyle üzdü” dedi.

Derbi maçta hakemin karşılaşmayı yönetimini de yorumlayan Başkan Özbek, “Hakemin müsaade ettiği çerçevede hızlı oynayabilirsiniz. Dün akşam sahada böyle bir şey yoktu. Sık sık kesilen bir oyun vardı. Oyun normal düzende gitmedi. Oyun yönetim biçiminden etkilendi ve bir süre sonra gerilime girdi, oyuna en büyük etkiyi yönetim yaptı. Kararlardan iki taraf da memnun değil. Saha içindeki yönetimin güzel performansa müsaade etmesi gerekirdi. Sık sık çalınan düdükler, ilk yarım saatte çıkan 3 sarı kart oyunu etkiledi. Derbinin sonucunu hakeme bağlamak istemiyorum, fakat sen benim performansımı etkileyecek şekilde bir performans gösterirsen, oyunu oynayamam. Bundan sonraki maçlarda, hakemlerin daha dikkatli olması gerek” şeklinde konuştu.

“BENİM TARAFTARIM 15 TEMMUZ SONRASI GEREKLİ DURUŞU SERGİLEMİŞTİR”

Dursun Özbek, “Bizim camiamızda, eli kanlı bir terör örgütüne üye kimse olamaz” dedi.

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, A Spor’da gündeme dair açıklamalarda bulundu. Özbek, Galatasaray-Fenerbahçe maçında sarı-kırmızılı tribünde yapılan koreografi sonrası Başbakan Binali Yıldırım’ın soruşturma başlatılması talimatı ile ilgili, “Hiç kimse, Galatasaray’a FETÖ yakıştırması yapamaz. FETÖ eli kanlı bir terör örgütüdür. Bizim camiamızda, eli kanlı bir terör örgütüne üye kimse olamaz. Benim taraftarım, camiam, 15 Temmuz sonrasında gerekli duruşu sergilemiştir. Kimse bu işten Galatasaray’a zarar vermeye kalkışmasın. Vatana bağlı, devletine bağlı bir camia Galatasaray. Soruşturmanın açılmasından mutluyum, çünkü gerçeklerin ortaya çıkması Galatasaray’ın faydasına olacaktır” diye konuştu.

İLGİLİ HABER TFF`den Galatasaray-Fenerbahçe derbisindeki koreografiyle ilgili açıklama TFF`den Galatasaray-Fenerbahçe derbisindeki koreografiyle ilgili açıklama “CÜNEYT ÇAKIR PENALTIMIZI VERMEDİ”

Derbinin hakemi Cüneyt Çakır'a sert çıkan Dursun Özbek, “Cüneyt Çakır penaltımızı vermedi. Bunun görülmemesi mümkün değil. Vermedi. Belhanda’nın düşürülmesinde hakemi aldatmaya yönelik diye sarıdan kırmızıya döndü. Penaltısı da penaltı değil. Fakat geçen seneki Karabük maçı, aynı hakem. Aleyhimize bir penaltı çaldı, aynı hakem aynı olay. Fernando’nun sarı kartı, adam saçını başını yoluyor. Bunlar üst üste geldiği zaman sizi farklı yorumlara itiyor. Ama bazen resimleri yan yana getirince, bu tesadüf değil yorumlarına sebebiyet veriyor” açıklamasında bulundu.

“YASAKÇILIĞIN ÇOK FAYDALI OLACAĞINI DÜŞÜNMÜYORUM”

Yabancı sayısı hakkında da konuşan sarı-kırmızılı kulübün başkanı, “TFF ve Kulüpler Birliği’nin yaptığı ortak çalışma sonrasında en doğru kararı almak gerek. Ama uluslararasındaki rekabet kulüpleri şu an zorluyor. Ben en iyi takımı kurmak zorundayım. Yasakçılığın çok faydalı olacağını düşünmüyorum. Uygun sayının bulunması başka bir şey. Türkiye futbolcu ithal eden bir ülke konumunda. 200 milyon Euro bonservisle transfer yapılan bir ortamda oynuyoruz. Herkes bütçesine göre en uygun oyuncuyu bulmak zorunda. Kısıtlamaya gidilince diyelim ki 0 yabancıyla oynuyoruz. Ne olacak? Bütçesi yüksek olan kulüpler en iyi oyuncuları alacak. Yabancı sınırı konusunda gönlümde geçen bir rakam yok. Ben Kulüpler Birliği Başkanıyım. Söyleyeceğim rakamlar ileride bağlayıcı olabilir. Bu tartışma milli takıma bağlı olarak çıktı” dedi.

İLGİLİ HABER Başbakan Binali Yıldırım`dan Galatasaray-Fenerbahçe maçındaki `Ayağa kalk` koreografisine soruşturma talimatı Başbakan Binali Yıldırım`dan Galatasaray-Fenerbahçe maçındaki `Ayağa kalk` koreografisine soruşturma talimatı