SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Başbakan Binali Yıldırım’dan Galatasaray-Fenerbahçe maçındaki ‘Ayağa kalk’ koreografisine soruşturma talimatı

Galatasaray-Fenerbahçe derbisinde sarı kırmızılı taraftarların yaptığı koreografiyle ilgili Başbakan Binali Yıldırım'dan soruşturma talimatı verildiği öğrenildi.

Güncellenme: 20:46, 23/10/2017
Başbakan Binali Yıldırım’dan Galatasaray-Fenerbahçe maçındaki ‘Ayağa kalk’ koreografisine soruşturma talimatı

Başbakanlık kaynakları tarafından yapılan açıklamada Başbakan Binali Yıldırım’ın Galatasaray-Fenerbahçe arasında dün akşam oynanan müsabakada, Galatasaray tribünlerinde açılan pankart ile ilgili soruşturma açılması yönünde talimat verdiği belirtildi.

İLGİLİ HABER Galatasaray`dan Rocky koreografisi ve `Ayağa Kalk` pankartı açıklaması Galatasaray`dan Rocky koreografisi ve `Ayağa Kalk` pankartı açıklaması

Galatasaray taraftarı, Fenerbahçe derbisinde “Siz diz çöktüğünüz için onlar büyük görünüyor” ve “Ayağa kalk” yazılı pankartla birlikte ‘Rocky’ figürünün yer aldığı bir koreografi hazırlamıştı.

FETÖ elebaşı Fethullah Gülen’in son yaptığı konuşmasında Necip Fazıl’ın “Ayağa kalk Sakarya” şiiriyle bitirmesi nedeniyle sarı kırmızılı taraftarların yaptığı bu koreografi tepkilere neden olmuştu.

BAKANLIK BAŞMÜFETTİŞ GÖREVLENDİRDİ

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Başbakan Binali Yıldırım’ın talimatı üzerine Galatasaray – Fenerbahçe derbisinde sarı-kırmızılı tribünde yapılan koreografiyle ilgili iki başmüfettiş görevlendirdi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından görevlendirilen başmüfettişler, konu ile ilgili çalışma yapmak üzere yarın İstanbul’da iş başı yapacaklar. Edinilen bilgiye göre, Bakan Osman Aşkın Bak’ın konuya çok sert tepki gösterdiği ve en ince detayına kadar araştırılması talimatı verdiği öğrenildi. Bakan Bak’ın gelişmeler ile ilgili başmüfettişlerden anlık bilgi istediği belirtildi.

İLGİLİ HABER Galatasaray-Fenerbahçe maçında sarı-kırmızılı taraftarlardan Rocky koreografisi Galatasaray-Fenerbahçe maçında sarı-kırmızılı taraftarlardan Rocky koreografisi

Yayınlanma Tarihi:17:05,