SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Mehmet Demirkol’dan Galatasaray-Fenerbahçe derbisi yorumu

Spor yorumcusu Mehmet Demirkol, Galatasaray ile Fenerbahçe arasında oynanacak derbiyi yorumladı. Mehmet Demirkol, derbide öne geçen tarafın topun oyunda kalma süresine bağlı olacağını söyledi.

Türkiye, Süper Lig'in 9. haftasında oynanacak olan Galatasaray-Fenerbahçe derbisine kilitlendi.
Galatasaray ile Fenerbahçe arasında oynanacak derbi ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Mehmet Demirkol, maçın şifresi olarak topun oyunda kalma süresini gösterdi.
Galatasaray ve Fenerbahçe'nin artılarını Ntv Spor'da yayınlanan Spor Servisi'nde masaya yatıran Mehmet Demirkol, şu yorumlarda bulundu:
Baskı altında zorlanan ve kolay gol yiyen Fenerbahçe, eğer topun oyunda kalma süresi 50 dakika civarında olursa büyük sıkıntı yaşar. Ev sahibi avantajıyla birlikte oyun yüzde 70’lerde Galatasaray’a yaklaşır.
Ancak Tolga’nın oynamadığı maçlarda Galatasaray pozisyon bulmakta zorlanıyor. Çünkü Rodrigues, Belhanda ve Feghouli ile aynı baskı seviyesini yakalamak zor. Aykut Kocaman bu oyunu kurabilir.
Eğer Tolga yoksa Tudor’un Selçuk’la oyuna başlaması sürpriz olmaz. Maçın ne kadar duracağı, kaç faul olacağı, hakemin kart politikası ve topun oyunda kalma süresi direkt belirleyici olacak.
Topun oyunda kalma süresi 45’lerde olursa Fenerbahçe maçı dengeler. 50’lere çıkarsa ibre Galatasaray’a fazlasıyla yaklaşır.