SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Igor Tudor: ’11 kişi devam etseydik kesinlikle gol bulacağımıza emindim’

Galatasaray Teknik Direktörü Igor Tudor, 0-0 berabere kaldıkları Fenerbahçe derbisinin ardından açıklama yaptı.

Güncellenme: 23:10, 22/10/2017
Igor Tudor: ’11 kişi devam etseydik kesinlikle gol bulacağımıza emindim’

Galatasaray Teknik Direktörü Igor Tudor, Fenerbahçe derbisinin ardından yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulundu.

İşte Tudor’un açıklamaları;

“Hafta başındaki bir sistemle hazırlandık. iyi de başladık ama Serdar’ın sakatlığı planları değiştirmemize sebep oldu. O zaman da ister sitemez bazı sıkıntılar yaratabiliyor. İkinci yarı oynadığımız mantaliteyi sahaya sürdük.”

“11’e 11 giderken mücadele birçok pozisyona girdik. Bu şekilde devam etseydik kesinlikle gol bulacağımıza emindim. Fenerbahçe kaliteli bir takım ve puan farkını da aynı şekilde tutmayı başardık. Lig uzun bir periyot”

İLGİLİ HABER Aykut Kocaman: `10 kişi kalan rakibe karşı kazanamadığımız için mutsuzuz` Aykut Kocaman: `10 kişi kalan rakibe karşı kazanamadığımız için mutsuzuz`

“HAKEMLE İLGİLİ KONUŞMAYACAĞIM”

“Hakemle ilgili konuşmayacağım” diyerek sözlerine başlayan Tudor, “Maça iyi başladık, sonra Serdar Aziz ile ilgili bir sıkıntı yaşadık. Maça bir şekilde hazırlanınca ve bunu değiştirmek zorunda kalınca, iyi olmuyor. İkinci yarıdaki performansımıza bakarsak, rakibi zorladık, iyi oynadık. Daha sonra Belhanda kırmızı kart gördü, bu da maçı etkiledi. Sonunda bakıldığında 0-0, 1 puan aldık. Şimdi geleceğe bakıyoruz” dedi.

Bu maçın bir derbi olduğunu vurgulayan Hırvat teknik adam, “Bu bir derbi, baskı yüksek. Özel bir gerginlik durumu yoktu. Benim takımım Fenerbahçe’den daha gergin değildir veya rakip takımın hocası benden daha az gergin değildir” diye konuştu.

“TAKTİĞİMİZ İYİ GÖZÜKÜYORDU, MAÇA DA İYİ BAŞLADIK”

Maça başladığı sistem ve oyuncu tercihleri ile ilgili konuşan Igor Tudor, “Bu maça en iyi şekilde hazırlanmak için bunu seçtim. Bu taktik iyi gözüküyordu maça da iyi şekilde başladık. Skordan dolayı mutlu değilim, kazanmak istiyorum. Ama maçtan önce futbolcularıma dedim ki, bu maçla birlikte ne şampiyon olacağız, ne de şampiyonluğu kaybedeceğiz. 10 kişi kaldık, 1 puan iyidir. Çünkü geçtiğimiz sezon bu tip maçları kaybediyorduk. Serdar Aziz çıktıktan sonra yerine Latovlevici’yi tercih etmesi ile ilgili gelen bir soruyu yanıtlayan Tudor, “O an için tercih hakkımı bundan yana kullandım. Ben hep en iyi 11’i çıkartmak istiyorum. Hep iyi oyuncularla oynamak istiyorum, hakkımı o yönde kullandım” ifadelerini kullandı.

Tudor son olarak Cüneyt Çakır ile ilgili, “Ben Cüneyt hocaya inanıyorum, bir hata yaptıysa da bilerek yaptığını düşünmüyorum” diyerek basın toplantısını noktaladı.

Yayınlanma Tarihi:22:06,