SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Son dakika! Barcelona Başkanı Josep Maria Bartomeu, Barça’nın La Liga’da kalacağını açıkladı

Barcelona Başkanı Josep Maria Bartomeu, düzenlenen Genel Kurul Toplantısı'nda Katalan ekibinin geleceği hakkında konuştu. Bartomeu, Barça'nın La Liga'da oynamaya devam edeceğini açıkladı.

Güncellenme: 13:11, 21/10/2017
Son dakika! Barcelona Başkanı Josep Maria Bartomeu, Barça’nın La Liga’da kalacağını açıkladı

SÖZCÜ SKOR / DIŞ HABERLER Katalonya Bağımsızlık Referandumu’nun yankıları sürerken futbol dünyasında da Barcelona’nın geleceği merak konusu olmaya devam ediyor. Katalan ekibinde Başkan Josep Maria Bartomeu, Genel Kurul Toplantısı’nda tüm soru işaretlerini giderirken adeta “piyasaları rahatlatan açıklamayı” da yapmış oldu.

Bartomeu, Barcelona’nın La Liga’da mücadele etmeye devam edeceğini açıklarken, Barça’nın sosyal medya hesapları da haberi derhal duyurdu. Başkan açıklamalarında şu ifadelere yer verdi: “Barça’ya, yapımıza ve üyelerimizin farklı fikirlerine saygı gösterilmesini talep ediyoruz. Politik sebeplerle veya her ne sebeple olursa olsun manipüle edilebilecek bir araç değiliz. Kimse bizim armamızı veya bayrağımızı kontrol edemez.”

Bu sert girizgahın ardından kararı açıklayan Bartomeu, “Üylerimizin, La Liga’da oynamaya devam etmek niyetinde olduğumuzu bilmelerini isterim. Bugün katılımımız garanti altındadır” şeklinde konuştu. Toplantıda ayrıca Camp Nou’nun isim hakları için şirketlerle görüşmelerin sürdüğünü belirten Başkan, düşünülenden çok daha fazla gelir yaratacağını da ifade etti.

İLGİLİ HABER Xavi`nin yer sofrasındaki fotoğrafı Twitter`da gündeme oturdu Xavi`nin yer sofrasındaki fotoğrafı Twitter`da gündeme oturdu

Yayınlanma Tarihi:13:01,