SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
‘Nerede benim Türk futbolcum?’

‘Nerede benim Türk futbolcum?’

Duayen gazeteci Rahmi Turan, Galatasaray-Fenerbahçe derbisi hakkında yorumda bulundu.

SÖZCÜ Gazetesi’nin duayen yazarlarında Rahmi Turan, Galatasaray ile Fenerbahçe arasında oynanacak derbiyi değerlendirdi.

20 Ekim 2017 Mauro Icardi`nin kızı Galatasaray forması giydi, sosyal medya yıkıldı! Inter'in yıldız golcüsü Mauro Icardi'nin eşi Wanda Icardi, Instagram hesabında kızının Galatasaray formalı bir fotoğrafını paylaştı. Paylaşım sosyal medyada gündemi oluşturdu. İlgili Haberi Oku

Yabancı kontenjanını eleştiren Rahmi Turan, şu ifadeleri kullandı:

“Gazetecilikte 50 yılımı doldurdum. Mesleğe spor yazarı olarak başlamıştım. İlk 10 yıl spor yazarı ve spor servisi sorumlu müdürü olarak çalıştıktan sonra gazeteciliğin diğer alanlarında görev yapmaya başladım.

O dönemlerde Fenerbahçe-Galatasaray maçları olduğu vakit heyecandan kalbimiz duracak gibi olurdu.

Ya şimdi?

Emin olun sevgili okurlar artık ciddi bir heyecan duymuyorum. Neden? Çünkü bu maçlar yabancı futbolcuların mücadelesi haline geldi.

Nerede benim Türk futbolcum?

Fenerbahçe’de 7 veya 8, Galatasaray'da 9 veya 10 yabancı futbolcu oynayacak. Eee… Ben de yabancıları seyredip heyecan duyacağım, öyle mi?

Yok arkadaş… Bu yabancı bolluğu Türk futboluna indirilen darbedir! Bir takımda en fazla 4 veya 5 yabancı olmalıdır diye düşünüyorum.

Derbinin sonucu mu? Favori Galatasaray ama kazanan Fenerbahçe olacak gibi geliyor bana…”